Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Są różne biegi przeszkodowe. Małe i duże. Z trudnymi i łatwymi przeszkodami. Jest też Browargedon – bieg przeszkodowy połączony z… degustacją. 

Browargedon to organizowany typowo dla rozrywki bieg terenowy w którym jedną z przeszkód jest… picie piwa. Ktoś powie, że to zaprzeczenie idei sportu, ale na tym biegu nie o sport chodzi, a o czystą rozrywkę i fajne spędzenie czasu.

W 2022 roku Browargedon odbędzie się 17 września w miejscowości Lampa (k. Chmielna). Będzie to jego trzecia edycja. Impreza odbywa się na Kaszubach i przyciąga pozytywnie zakręconych miłośników sportu… i złotego trunku. Uczestnicy będą rywalizować na dwóch dystansach: Radler (3 km) i Porter (5 km). Na trasach umieszczone będą “pić-stopy”, czyli miejsca, na których uczestnik musi wypić kubeczek piwa. Zapisy na bieg zostaną otwarte w czerwcu.

Obok klasycznego Browargedonu organizatorzy w tym roku organizują jeszcze dwa inne biegi:

  • Browargedon Miejski – Kartuzy (28 maja 2022)
  • Browargedon Na Orientację – Szymbark (23 lipca 2022)

Browargedon Miejski – jak czytamy w materiale przysłanym przez organizatora, to  bieg którego głównym celem jest promowanie aktywności fizycznej połączonej z przyjemnością – zimnym piwem, a także promocją kartuskich restauracji.

Formuła biegu jest prosta. Zawodnicy startują o dowolnej godzinie z biura zawodów, gdzie otrzymują mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Ich zadaniem jest zdobycie wszystkich punktów w jak najkrótszym czasie. Oczywiście nie wynik jest tu najważniejszy, tylko dobra zabawa. Po ukończeniu biegu uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal oraz zasłużone piwo. W miejscach zaznaczonych na mapie będą znajdować się pieczątki, które przybija się na karcie punktowej w celu późniejszej weryfikacji. Dodatkowo, w niektórych punktach kontrolnych (w restauracjach) otrzymuje się piwo do degustacji. Event będzie trwać w godzinach 12:00 – 20:00. Kolejność zdobywania punktów kontrolnych jest dowolna.

Browargedon na Orientację – to bieg na orientację, z tą tylko różnicą, że w zaznaczonych na mapie miejscach na uczestnika będzie czekać piwo. Bieg odbędzie się w samym centrum Szwajcarii Kaszubskiej, pośród pól, lasów oraz okolicznych malowniczych wiosek.

(na podst. mat. pras.)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany