“Spodki”, “Kappa Zjazd” i “Kołkownica” to trzy nowe przeszkody, które już 13 marca pojawią się na Armagedon Active – Parszywa 13. I to nie koniec przeszkodowych nowości, jakie organizatorzy przygotowali na sezon 2021. Łącznie pojawi się 8 nowych konstrukcji.

W sobotę 13 marca w Kamieniu odbędzie się pierwszy w tym roku Armagedon Active. Organizatorzy zdecydowali się tylko na formułę Loszka, czyli bieg na dystansie 5 km z około 30 przeszkodami. Limit uczestników ustalono na 300 osób.

Wśród tych 30 przeszkód, które będą mieli do pokonania uczestnicy, pojawią się 3 nowe. Przygotowane przez Sebastiana Kasprzyka, medalistę Polski w biegach przeszkodowych i uczestnika programu Ninja Warrior Polska. Będą to:

  • Kappa Zjazd
  • Spodki (UFO)
  • Kołkownica

 

Zobacz: METODY NA PRZESZKODY: Spodki cz. 2… czyli będą loty

Oto co o przeszkodowych nowościach napisał Michał Piotrowicz z Armagedon Active w przesłanym do redakcji eXtremalny.PL mailu:

Rozwiązanie jakie zastosowaliśmy to tworzenie konstrukcji dwutorowych, z możliwością utworzenia 4-torowych na bieg tradycyjny. Nowych konstrukcji, których jeszcze u nas nie widzieliście, będzie dokładnie 8 i w większości będą wykorzystywane na biegach.

Wszystkie nowe konstrukcje powstają we współpracy z Sebastianem Kasprzykiem. Ich podstawowym przeznaczeniem będzie jednak nie sam bieg, ale tor ninja.

Fotografie i wizualizacje: Armagedon Active

Przeczytaj także: