Oto zestawienie wszystkich przeszkód, które pojawiły się w 2. sezonie Ninja Warrior Polska. Program miał premierę 1 września 2020 roku na antenie telewizji Polsat. 

SEZON 2 (2020) – drugi sezon Ninja Warrior Polska miał swą premierę w telewizji Polsat w dniu 1 września 2020 roku, a finałowy odcinek zostały wyemitowany 13 października 2020 roku.

TOR ELIMINACYJNY (NWP2)

Tor eliminacyjny składał się z 6 przeszkód. Tor tradycyjnie rozpoczynał się on od Pięciu kroków, a kończył Krzywą Ścianą. W poszczególnych odcinkach wymieniane były dwie przeszkody: nr 2 i nr 5.

Pięć kroków (odc. 1-6)

Wielki wóz

Ognisty pierścień

Zjazd na wałku

Bieg parkourowca (odc. 1-6)

Podwójna latająca wiewióra (odc. 1-6)

Lewitujące schody

Bryły

Przerzutnie

Krzywa ściana (odc. 1-6)

 

TOR PÓŁFINAŁOWY (NWP2)

W każdym z 6. odcinków, 10 najlepszych zawodników z toru eliminacyjnego, mierzyło się z torem półfinałowym. Ten składał się 5 przeszkód i dla wszystkich półfinalistów był taki sam. Do finału programu awansowało po 4 najlepszych uczestników z każdego z 6 półfinałów.

Lot Tarzana

Motyl i lina

Ruchomy drążek

Płyta główna

Przeprawa przez komin

 

TOR FINAŁOWY (NWP2: STAGE 1)

W finale Ninja Warrior Polska 2 (2020) wystąpiło 24 uczestników. Po 4 z każdego z 6 poprzedzających finał odcinków eliminacyjno-półfinałowych. Najpierw musieli oni zmierzyć się z “pierwszym torem finałowym, czyli Stage 1. Pokonywany on był na czas. Dalej przechodzili tylko ci, którzy ukończyli tor i zamieścili się w limicie czasu. Ten limit wynosił 4 minuty i 30 sekund.

Zobacz: Jakie są limity czasu w finale Ninja Warrior Polska?

5 kroków

Rozhuśtane pierścienie

Wirujący most (5 kul)

Podwójna latająca wiewióra

Spacer hydraulika

Krzywa ściana

Wahadło

Skok pająka

Przeprawa przez komin

 

TOR FINAŁOWY (NWP2: STAGE 2)

Zawodnicy, którzy ukończyli “pierwszy tor finałowy” (Stage 1),  dalej rywalizowali na “drugim torze finałowym”, czyli połączeniu pokonywanego na czas Stage 2 i nielimitowanego już czasem Stage 3. Ukończenie tego ostatniego było przepustką do Stage 4, czyli ostatniej przeszkody finału: Góry Midoriyama.

Czas na ukończenie Stage 2 wynosił: 1 minutę i 40 sekund.

Lot Tarzana

Motylki

Ruchomy drążek

Rozbujane kołki

Ściany Herkulesa

 

TOR FINAŁOWY (NWP2: STAGE 3)

Uczestnik po ukończeniu Stage 2 od razu przechodził do pokonania toru Stage 3.

Wspinaczka (Zwis z klifu)

Wiszące półki

Ściana wspinaczkowa

Latający drążek

 

TOR FINAŁOWY (NWP2 – GÓRA MIDORIYAMA)

To ostatnia finałowa przeszkoda. Nikt do tego etapu rywalizacji nie doszedł. Wg informacji podanych przez producentów programu Góra Midoriyama mierzyła 23 metry. Dopiero w czwartym sezonie sprecyzowano, że taką wysokość miała cała przeszkoda, a lina na którą uczestnik musiał się wspiąć miała 21 metrów długości. Limit czasu w 2020 roku wynosił 45 sekund.

W 2. sezonie polskiej edycji Ninja Warrior tytuł Last Man Standing zdobył Robert Bandosz.

Fot. Polsat/Maciej Piórko, screeny Ipla


Jeżeli zainteresował Cię temat Ninja Warrior zapraszamy do lektury innych artykułów nt. programu, jakie ukazały się na eXtremalny.PL. Od 2019 roku opublikowaliśmy ich ponad 150. Tu znajdziesz zestawienie tych najpopularniejszych: TOP10 najchętniej czytanych artykułów o Ninja Warrior na eXtremalny.PL.


Przeczytaj także:

2 komentarze

  1. Kacper

    Będą przeszkody 3 i 4 edycji i po zakończeniu 5 sezonu, przeszkody piątki?

    • Redakcja

      Tak. Opublikujemy przeszkody z NWP3 i NWP4 na Nowy Rok.