Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Ninja Warrior Polska się rozkręca. Drugi odcinek sportowego show przyniósł nowe przeszkody, ale przede wszystkim niesamowicie szybkie przejścia toru przez Ivana Kohuta i Jakuba Zawistowskiego.

W 2. odcinku Ninja Warrior Polska tor eliminacyjny, składający się z 6 przeszkód, został mocno zmieniony. Pojawiły się trzy nowe konstrukcje. “Latający spodek” z pierwszego odcinka został zastąpiony przez “Szybowiec”, “Ruchome monety” przez “Wirujący most”, a “Obręcze” przez “Obrotowe kosze”. Bez zmian pozostała pierwsza i ostatnia przeszkoda, czyli “Pięć kroków” i kończąca eliminacje “Krzywa ściana”. Czwarta w kolejności przeszkoda została zmodyfikowana. Znane z pierwszego odcinka “Koło zamachowe”, z którego zawodnicy skakali na siatkę, zastąpiła “Wisząca półka”.

W tym odcinku jednak nie przeszkody grały pierwszą rolę, a uczestnicy show. Odcinek został zdominowany przez przeszkodowców. I to oni najliczniej zameldowali się w półfinale, awansując następnie do finału.

Z ogromną przyjemnością oglądało się przejście toru eliminacyjnego, a później półfinałowego, w wykonaniu Ivana Kohuta i Jakuba Zawistowskiego, czyli po prostu przez Vanię i Gładkiego, których często można spotkać na biegach z przeszkodami. Jeżeli widzowie oczekiwali choć trochę podobnych wrażeń do tych, których doświadczają podczas oglądania amerykańskiej edycji programu, to obaj panowie takowych im dostarczyli.

Obaj bezbłędnie pokonali tor Ninja Warrior. Vania na torze eliminacyjnym wykręcił czas 1 min. i 37 sek. Gładkiemu zajęło to 1 min. i 26 sek.

W półfinale role się odwróciły. Jakub zameldował się w „Kominie”, czyli ostatniej półfinałowej przeszkodzie, po 1 min. i 55 sek. Ivan potrzebował na to 1 min. i 47 sek. Dla porównania Jakub Sielczak-Rum, który jako jedyny uczestnik pierwszego odcinka ukończył tor półfinałowy, zrobił to w 3 min. i 10 sek.

Widzieliście, jak on to zrobił? 😮 Gratulacje! 🥳👏🏻

Opublikowany przez Ninja Warrior Polska Wtorek, 10 września 2019

 

Z drugiego odcinka Ninja Warrior Polska do finału awansował jeszcze Sebastian Kasprzyk, świeżo upieczony podwójny medalista Mistrzostw Polski w biegach przeszkodowych, a także Tomasz Józefiak. Sebastian zakończył rywalizację podczas przeprawy przez komin. Tomasz, który był jednym z trzech braci Józefiaków, których widzowie mogli oglądać w tym odcinku, dotarł „Alei Spodków”. To przedostatnia przeszkoda półfinałowa.

Fot. FB Vania Kohut – OCR Athlete, FB Jakub “Gładki” Zawistowski

Więcej ciekawostek o programie Ninja Warrior Polska, a także ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany