Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Spartan Ultra w Libercu będzie trochę lżejszy niż zeszłoroczny w Krynicy. Przynajmniej na papierze. Czy tak faktycznie będzie, przekonamy się 29 sierpnia.

Wczoraj organizatorzy Spartana Ultra w czeskim Libercu, jedynego w tym roku ultra w regionie CEU, odkryli prawie wszystkie karty. Niewiadomą pozostaje tylko rozmieszczenie przeszkód. Na szczęście limity czasu się na tyle przystępne, że nawet dźwiganie worka kilometr pod górę i w pełnym słońcu, nie powinno przeszkodzić w ukończeniu biegu. Oto, co o Ultra wiemy do tej pory:

Jedna pętla

Zawodnicy będą mieli do pokonania łącznie 51,5 km. Będzie to jedna pętla. Przepak będzie po 19,5 km, a później na 2 km przed metą. Czyli bardzo podobnie, jak to miało miejsce w 2019 roku podczas Spartana w Krynicy.

Przewyższenia i profil

Suma przewyższeń wyniesie 3011 metrów. To o 200 metrów mniej niż rok temu w Krynicy (oficjalnie: 3262 metry). Z opublikowanego profilu trasy wynika, że pierwsze 20 kilometrów będzie dość płaskie. Podobnie końcowe 5 kilometrów. Cały środek jednak już mocno górzysty.

Przeszkody

Zawodnicy będą mieli do pokonania 60 przeszkód. Organizatorzy zapowiedzieli, że pojawią się przeszkodowe nowości. Rozmieszczenie przeszkód pozostaje jeszcze niewiadomą.

Limity czasu

Łączny limit na przebiegnięcie Ultra to 15 godzin. Podobnie jak rok temu w Krynicy. Pierwsze 19,5 km, które jak wynika z profilu będzie dość płaskie, trzeba pokonać w 5 i pół godziny. Nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Te pojawią się później, jak pojawią się górki. Szczególnie, gdyby tam były umiejscowione siłowe przeszkody. Najpóźniej po 9,5 godzinach trzeba zameldować się na 31,5 km. Po 14 godz. trzeba mieć pokonane już 49,5 km.

Organizatorzy w ostatnich dniach otworzyli zapisy na dodatkowe 200 miejsc na Ultra. Łącznie w biegu może wystartować 1500 osób. To o 1000 mniej niż początkowo planowano, zanim epidemia koronawirusa wszystkie te plany wyrzuciła do kosza.

Czeski Liberec leży 20 km od granicy z Polską, 190 km od Wrocławia i 540 km od Warszawy.

Grafiki: FB Spartan Race Czech Republic

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany