13. sezon American Ninja Warrior wkracza w fazę półfinałową. W każdym odcinku zawodnicy rywalizować będą o 13-15 miejsc w finale. Na ich drodze stanie 10 przeszkód. Dodatkowo najlepsi powalczą na Power Tower o tzw. przepustkę bezpieczeństwa.

Tor półfinałowy American Ninja Warrior składa się z 10 przeszkód. Producenci programu pokazali 6 z nich. W tym jedną nową: Wall To Wall. To konstrukcja składająca się z dwóch małych obrotowych paneli, na których umieszczona są cienkie listwy umożliwiające ich chwycenie i zaczepienie się nogami, a także z trzeciego najmniejszego panelu z samych chwytem, który dodatkowo opada pod ciężarem zawodnika.

Tor półfinałowy składał się z 10 przeszkód, przy czym przeszkoda nr 9 była do wyboru:

  1. Shrinking Steps
  2. Lunatic Ledges
  3. Tilt-A-Whirl
  4. Spinning Bridge
  5. Wall To Wall
  6. Warped Wall
  7. Salomn Ladder
  8. Corkscrew
  9. Inverter lub Tuning Forks
  10. Spider Climb

A tak z pierwszą częścią toru półfinałowego (6 z 10 przeszkód) poradziła sobie Tiana Webberley:

W półfinale zawodnicy będą mieli możliwość wyboru dziewiątej przeszkody na torze. Do wyboru będzie przeszkoda na równowagę (Inverter) lub taka, która sprawdza siłę chwytu (Tuning Forks).

Na zakończenie każdego odcinka półfinałowego dwóch najlepszych zawodników będzie rywalizować na Power Tower o tzw. przepustkę bezpieczeństwa (Safety Pass). Daje ona możliwość powtórzenia w finale pierwszego lub drugiego toru, jeżeli pierwsza próba zakończyła się klapą.

Telewizja NBC wyemituje pierwszy odcinek półfinałowy w poniedziałek 19 lipca.

fot. screen z FB Ninja Warrior

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

 

Przeczytaj także: