Gorillas OCR to dziecięca drużyna trenująca do biegów przeszkodowych. Pierwsza tego typu grupa została założona przez Grzegorz Brandta z BigYellowFoot w Gdyni w październiku 2018 roku i bardzo szybko podbiła serca młodych miłośników ruchu na świeżym powietrzu oraz ich rodziców.

Treningi odbywają się w warunkach, które dzieci lubią najbardziej, czyli tam gdzie mogą się wybrudzić, wspinać, czołgać, biegać i pokonywać swoje lęki. Dzieci w wieku 4 – 14 lat przygotowują się do swoich pierwszych zawodów na terenie największego ośrodka treningowego w Trójmieście, korzystając ze specjalnie przystosowanych konstrukcji. Obecnie drużyna składa się z ponad 100 młodych miłośników biegów przeszkodowych.

Gorillas OCR nie tylko trenują, ale też licznie biorą udział w biegach przeszkodowych i nie tylko. W ubiegłym roku dzieci dumnie reprezentowały barwy drużyny podczas takich imprez jak Biegun OCR, Bieg Morskiego Komandosa, biegi towarzyszące Półmaratonowi w Gdyni oraz Maratonowi w Gdańsku. Aktywnie biorą również udział w zawodach szkolnych, międzyszkolnych czy miejskich, zajmując miejsca na podium.

Pod opieką naszej wykwalifikowanej kadry trenerskiej młodzi zawodnicy mogą rozwijać swoje umiejętności fizyczne oraz cechy interpersonalne, a w dodatku świetnie przy tym bawić! Kadra prowadzona jest przez Krystiana Czaplickiego oraz Kasię Jonaczyk. Oboje to doświadczeni i aktywni zawodnicy z sukcesami na ogólnopolskiej arenie OCR i Ninja.

Bazą Gorillasów, gdzie trenują kilka razy w tygodniu jest OCR Park Gdynia. Ośrodek jest zlokalizowany na terenie Adventure Park – jednego z największych parków przygody w północnej Polsce. Dzięki ukształtowaniu terenu stworzono kilka tras o różnym stopniu zaawansowania z licznymi podbiegami i naturalnymi przeszkodami. Dodatkowo w obrębie parku można znaleźć wszelkie typy przeszkód, które pojawiają się na biegach typu OCR (Obstacle Course Racing). Dużym atutem OCR Parku jest to, że na jego terenie odbywają się cyklicznie biegi terenowe i przeszkodowe, takie jak Biegun OCR oraz legendarny Bieg Morskiego Komandosa. Obiekt nieustannie się rozrasta, ciągle powstają nowe konstrukcje i udogodnienia dla trenujących u nas zawodników.

W lipcu 2019 roku powstała także grupa w Warszawie. Pod przewodnictwem trenerów Spartan Group, dzieci trenują w każdą niedzielę na Górce Szczęśliwickiej. W planach jest też rozwój w innych dużych miastach Polski.

Fot.: Gorillas OCR

(na podst. mat. pras)

Artykuł powstał w ramach akcji: DZIECIAKI OCR. O samej inicjatywie dowiesz się z artykułu: Startuje akcja “DZIECIAKI OCR”. Pochwal się swoją drużyną! O innych dziecięcych drużynach OCR przeczytasz klikając w tag “DZIECIAKI OCR”.