Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Przedłużenie pandemicznych obostrzeń nie zraziło organizatorów biegów i zawodów przeszkodowych. Podobnie jak i startujących. Nie wystraszyła ich też Policja robiąca naloty na siłownie w całej Polsce i wypisująca mandaty grupom trenującym na powietrzu. Wszystkie zaplanowane na weekend 17-18 kwietnia eventy się odbędą. Będzie ich aż cztery.

Trzeci weekend kwietnia obfituje w wydarzenia przeszkodowe. Już w piątek 16 kwietnia (od godziny 16:00) w Płocku rozpoczną się trzydniowe eliminacje do zawodów Ninja Run. Uczestnicy będą rywalizować na krótkim torze przeszkód, gdzie wiele konstrukcji będzie przypominać te znane z programu Ninja Warrior Polska. Półfinały i finał zaplanowane są na 24 kwietnia.

Nie będą to jedyne zawody typu ninja. W sobotę i niedzielę w Wolicy koło Warszawy, w Centrum Treningowym Sportów Przeszkodowych OSPRO, odbędą się zawody Ninja Series – Warrior Spirit. W związku z trwającym lockdownem organizatorzy poinformowali, że liczba osób w fali została zmniejszona do 40 z 64, a na imprezę nie mają wstępu kibice.

Runmageddon zaprasza w sobotę 17 kwietnia do Liszek pod Krakowem. Tam nad Zalewem Kryspinów będzie można zmierzyć się z formułami Intro (3 km +15 przeszkód), Rekrut (6 km + 30 przeszkód) i Nocny Rekrut. Organizator zapewnia, że “wypracowana przez nas forma organizacji wydarzenia pozwala nam przeprowadzić event w sposób bezpieczny dla uczestników i zgodny z obowiązującymi przepisami”.

Zgodnie z planem odbędą się także formuły Kids, Junior i Family. I to pewna niespodzianka, bo jeszcze podczas Zimowego Runmageddonu w Twierdzy Modlin, przy mniejszy obowiązujących w Polsce obostrzeniach, zostały one odwołane, co tłumaczono niemożnością udziału kibiców (w tym przypadku rodziców / opiekunów prawnych).

Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z COVID-19 zostaliśmy zmuszeni do odwołania formuł KIDS i JUNIOR na warszawskim Runmageddonie 27/28.02.2021. Event w świetle obecnego rozporządzenia będzie odbywał się bez udziału kibiców, w związku z tym jesteśmy zmuszeni do ograniczenia formuł rodzinnych.

Na listach startowych Runmageddonu jest ponad 3,6 tys. dorosłych uczestników i ponad 340 startujących w formułach Kids, Junior i Family. Dla porównania w 2020 roku, w rozegranym w sierpniu krakowskim Runmageddonie, w formułach Rekrut i Classic wzięło udział łącznie 2895 osób. Natomiast w maju 2019 roku w formułach Rekrut, Nocny Rekrut i Classic wystartowało ponad 5,2 tys. uczestników.


Pandemia miesza w kalendarzach – lista odwołanych biegów w 2021


Z organizacji biegu nie rezygnuje Armagedon Active, po tym jak z uwagi na pandemiczne obostrzenia organizator odwołał walentynkowy bieg Hardcorowe Pary (13.02.2021) oraz anulował (zapisy nie wystartowały) anonsowany na 6 marca bieg w Warszawie pod nazwą Dzień Kobiet. W weekend 17-18 kwietnia Armagedon zaprasza do miejscowości Wawrzykowizna koło Bełchatowa. Będzie tam można zmierzyć się z przeszkodami na dystansach Loszka (5 km), Dzik (10 km) i Tur (20 km). Dla młodszych miłośników biegów OCR przygotowane zostały biegi na dystansach Warchlak i Pomarańczowy Wojownik. Na listach startowych Armagedon Active jest 412 dorosłych i 72 dzieci.

fot. eXtremalny.PL, Armagedon Active

Od Redakcji

Wybierając się na zawody lub bieg warto pamiętać, że sytuacja pandemiczna w Polsce w dalszym ciągu jest bardzo ciężka, o czym świadczy prawie 34 tys. hospitalizowanych osób, w tym 3483 pacjentów podpiętych do respiratora. Dlatego dbając o swoje zdrowie i zdrowie innych biegaczy, przestrzegajcie reguł bezpieczeństwa.

Należy też mieć świadomość, i to niezależnie od tego czy rządowe zakazy uważamy za zgodne z prawem czy nie, że aktualnie obowiązujące rozporządzenie “w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem staniu epidemii” zakuje nie tylko organizowania imprez sportowych, ale i udziału w zgromadzeniach. Dlatego zagrożony mandatem jest nie tylko organizator eventu, ale i jego uczestnik. Stąd w skrajnym przypadku trzeba będzie dochodzić swych praw w sądzie.   

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany