Zdobyłeś licencję i zostałeś “kadrowiczem”, żeby móc legalnie korzystać z siłowni lub basenu? To lepiej sprawdź, czy jest to dyscyplina olimpijska, bo rząd właśnie uszczelnił system.

Do 9 kwietnia baseny, siłownie i kluby fitness mają zakaz prowadzenia działalności, z wyjątkiem tych działających w “podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów” oraz tych w których trenują “członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych“.

źródło: Rozporządzenie RM z dnia 19.03.2021

Z tego ostatniego wyjątku korzystało wiele podmiotów, zapisując swoich klientów np. do Polskiego Związku Przeciągania Liny, przez co automatycznie stawali się kadrowiczami reprezentacji narodowej i zdobywali licencję związkową, co umożliwiało im legalne korzystanie z siłowni czy basenu. Od dziś ta furtka jest zamknięta.

Opublikowane wczoraj w nocy “Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 1 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” ogranicza możliwość korzystania z basenów, siłowni i klubów fitness tylko i wyłącznie do “członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich”. Zmiana ta wchodzi w życie z dniem 2 kwietnia.

źródło: Rozporządzenie RM z dnia 01.04.2021

Oznacza to, że od 2 kwietnia wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich będą uprawnieni do korzystania z basenów, siłowni oraz klubów i centrów fitness. Taki związków jest 43. Pełną lich listę publikuje Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na swoich stronach internetowych.

Fot. pexels

Przeczytaj także: