Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Z powodu pandemii, Spartan podjął decyzję o odwołaniu wszystkich pozostałych biegów w sezonie 2020. Na szczęście tylko w USA. Złe wieści napłynęły też z Francji i Hiszpanii, gdzie odwołane zostały zawody w Morzine, podparyskim Jablines i hiszpańskiej Kordobie. 

Stany Zjednoczone nie mogą sobie poradzić z pandemią koronawirusa. Liczba nowych zarażeń i zgonów systematycznie tam rośnie. Tylko 27 lipca odnotowano 56243 nowych potwierdzonych przypadków i 1076 zgonów. W USA od początku pandemii, zanotowano łącznie ponad 4,29 mln przypadków zachorowań na COVID-19 i ponad 148 tys. zgonów z tego powodu.

Trwająca pandemia zmusiła Spartana do odwołania wszystkich pozostałych w tym sezonie biegów (w tym serii Trail) w USA. Decyzja zapadła po konsultacjach z władzami stanowymi i ekspertami.

Wszyscy zapisani na biegi w 2020 roku, otrzymają kod umożliwiający przepisanie się na dowolny bieg na takim samym lub krótszym dystansie w 2021 roku. Otrzymają też kod bonusowy na dodatkowe zawody w 2021 roku. Oba kody trzeba będzie zrealizować do 31 grudnia br.

Jeżeli jednak ktoś nie zdecyduje się skorzystać z powyższych opcji, to otrzyma voucher o wartości 100 dolarów, który będzie można zrealizować w Spartan Shop. Brak możliwości zwrotu gotówki za odwołany bieg wywołała falę negatywnych komentarzy w sieci.

Inną sprawą jest, że oferowany voucher jest poniżej wartości większości pakietów startowych na amerykańskiego Spartana. I tak np. pakiet na styczniowy Sprint w San Bernardino w formule Open kosztuje 85 dolarów, ale już za Age Group trzeba zapłacić 110 dolarów, a za Elite 115 dolarów. W przypadku pakietu na Super, ceny te kształtują się w przedziale 100-130 dolarów. Na Beast i Ultra są jeszcze droższe.

Wczoraj napłynęła również informacje o odwołaniu zaplanowanego na 21-23 sierpnia Spartana we francuskim Morzine i na 19 września w podparyskim Jablines. Na organizację tych biegów miały nie zgodzić się francuskie władze.

Z kalendarza wypadł również Spartan Race Cordoba 2020 w Hiszpanii. Bieg miał odbyć się 14 listopada br. Jednocześnie Spartan ogłosił, że w tej samej lokalizacji zorganizuje bieg rok później – 13 listopada 2021 roku.

Wieści z Hiszpanii i Francji, w zestawieniu z ponownie rosnącymi statystykami zachorowań na COVID-19 w Europie, mogą psuć humory wszystkim wybierającym się we wrześniu na Mistrzostwa Europy Spartana do Austrii. Jeżeli sytuacja będzie się dalej pogarszać, to ich organizacja stanie pod dużym znakiem zapytania.

W Polsce najbliższy Spartan odbędzie się w dniach 8-9 sierpnia br. w Białce Tatrzańskiej. Dostępne będą formuły Sprint, Super, Beast i Kids. Organizatorzy dziś oficjalnie potwierdzili, że bieg się odbędzie.

Fot. Spartan

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany