Znamy wszystkich 24. finalistów Ninja Warrior Polska 2021. Wśród nich jedyna kobieta – Katarzyna Baranowska. “Last Man Standing 2020” czyli Robert Bandosz. I prawdziwy weteran – Sebastian Kasprzyk – który pojawił się we wszystkich dotychczasowych finałach. Już 13 kwietnia dowiemy się, czy wreszcie ktoś zdobędzie tytuł pierwszego polskiego “Wojownika Ninja”.

Michał Grochoła, Michał Kądziela, Daniel Barański i Jarosław Jarosz to zawodnicy, którym w 6. odcinku Ninja Warrior Polska udało się awansować do finału 3. sezony Ninja Warrior Polska. Tym samym znamy już wszystkich 24. uczestników, którzy we wtorek 13 kwietnia będą walczyć o tytuł “Wojownika Ninja” i 150 tys. zł głównej nagrody.

W tej grupie jest jedna kobieta – Katarzyna Baranowska. Jest też 11. zawodników (45,8 proc. wszystkich finalistów), którzy pojawili się w finałach poprzednich dwóch sezonów. W tej grupie jest Robert Bandosz – zeszłoroczny “Last Man Standing” i Sebastian Kasprzyk – jedyny finalista obu dotychczasowych sezonów Ninja Warrior Polska (2019 i 2020).

Finał Ninja Warrior Polska podzielony jest na 4 etapy. Pierwszy etap zaczyna się od “5 kroków” i składa się z 9 przeszkód. Zawodnicy kolejno pokonują ten tor przeszkód, dodatkowo walcząc z upływającym czasem. Komu się uda przechodzi dalej.

Etap 2 i 3 połączone są w jedno, tworząc drugi tor finałowy. Etap 2 składa się z 5 przeszkód i jego przejście limitowane jest czasem. Jeżeli to się uda, zawodnik od razu przechodzi do etapu 3, który składa się z 4 przeszkód i już nie ma limitu czasu.

Ostatni, 4 etap, to legendarna Góra Midoriyama, czyli wspinaczka po mierzącej 23 metry linie. Limit czasu to 45 sekund. W dotychczasowych dwóch finałach nikt nie dotarł do tego miejsca. Uda się w tym roku? Przekonamy się już 13 kwietnia.

Fot. Polsat / Krystian Szczęsny

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Przeczytaj także:

Jedna odpowiedź