Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Transylvania 100 to górski bieg ultra w Rumunii, którego trasa prowadzi jednym z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych regionów Europy Wschodniej. Do wyboru jest nie tylko koronny dystans 100 km, ale również cztery inne krótsze dystanse prowadzące po górach Drakuli.

28 maja 2022 roku odbędzie się 7. edycja biegu Transylvania 100. To górskie ultra w Transylwanii. Biegacze startują w miejscowości Bran w Rumunii, u stóp średniowiecznego zamku uchodzącego za zamek Drakuli.

Sam bieg, chociaż w nazwie ma “100”, co oznacza trasę o długości 100 km i 6444 metrów przewyższeń (limit czasu to 31 godz.), oferuje jeszcze 4 inne dystanse: 22 km (1230 m przewyższeń, 8 godz.), 30 km (2365 m przewyższeń, 12 godz.), 50 km (3320 m przewyższeń, 15 godz.) i 80 km (4910 m przewyższeń, 25 godz.).

Do Rumunii można wybrać się na własną rękę, ale też można dołączyć do wyprawy organizowanej przez Sport Adventure. Szczególnie, jeżeli to jest nasze pierwsze zagraniczny ultra lub pierwsze ultra w ogóle. Wtedy nie tylko nie martwimy się organizacją, ale też można połączyć bieganie ze zwiedzaniem.

Oto co o wyprawie na bieg bieg Transylvania 100 Maciej Turchan ze Sport Adventure:

Wyprawa ze Sport Adventure to bieganie ze zwiedzaniem dla wszystkich, którzy chcą przeżyć przygodę w gronie aktywnych osób. Liderką wyprawy jest Iza, która każdego dnia będzie serwować stretching i udzielać biegowych porad. Wieczory spędzimy w fajnym hotelu ze SPA. Będzie sporo integracji i biegowych opowieści.

Sam rejon Bucegi jest nie tylko malowniczy, ale zapewnia też sporo atrakcji, z którzy będziemy czerpać w dniach pomiędzy biegiem. Odwiedzimy zamek Drakuli, zobaczymy rumuńskiego Sphinxa i zasmakujemy rumuńskiej kuchni. Przejedziemy też fragment drogi Transfogaraskiej i udamy się na trekking w ramach rozchodzenia kilometrów po biegu.

To też fajna opcja, żeby zabrać ze sobą kogoś bliskiego, kto lubi podróże ale nie biega. Będzie Ci kibicować na starcie, a w kolejnych dniach skorzysta ze wszystkich atrakcji.

W planach mamy więcej tego typu wypraw biegowych. Już na dniach odpalamy kolejną. Tym razem na bieg Julian Alps Trail Run w Słowenii.

Strona internetowa biegu: www.transylvania100k.com

Fot. FB Transylvania

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany