Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Dla fanów polskiej edycji Ninja Warrior to mógł być szok. Bracia Sobierajscy wpadali do basenów jak śliwki w kompot. Żadnemu z nich nie udało się ukończyć toru eliminacyjnego. Tor w całości pokonała za to Kinga Kluska i awansowała do półfinału.

W 4. odcinku uczestnicy programu, w tym dobrze znani fanom bracia Sobierajscy (zobacz: Ilu Sobierajskich zmieści się w jednym odcinku Ninja Warrior Polska?),  zmierzyli się z torem znanym z premierowego odcinka 5. sezonu Ninja Warrior Polska. Składał się on kolejno z:

  • Lot Tarzana na trapezie
  • Zjazd na słupie
  • do wyboru: Rzut pierścieniem lub Przejście Węża
  • Kołyszące pierścienie
  • do wyboru: Nunczako lub Wirujący Wał
  • Krzywa ściana

Pierwszy na tor wszedł najmłodszy z braci Sobierajskich – Bolek. Wszedł i już na drugiej przeszkodzie popełnił błąd. Zabrakło mu pędu na przeszkodzie Zjazd na słupie. Zatrzymała się daleko przed podestem oddzielającym drugą i trzecią przeszkodę. Dwukrotny finalista Ninja Warrior Polska próbował jeszcze walczyć, ale finalnie dotknął konstrukcji i musiał wskoczyć do basenu.

Drugi na tor eliminacyjny ruszył Marian… i skończył tam gdzie Bolek. Później w basenie lądowali jeszcze Julian (4 – Kołyszące pierścienie), Zbigniew (5 – Wirujący wał), Wojciech (5 -Wirujący wał) i ojciec Piotr Sobierajski (1 – Lot Tarzana na trapezie).  Na torze eliminacyjnym poległ również niespokrewniony z braćmi… Wojciech Sobierajski z Poznania.

Na szczęście dla rodziny Sobierajskich w 4 . odcinku pozostali uczestnicy radzili sobie równie słabo na torze eliminacyjnym. Ukończyło go tylko 4 osoby. W efekcie Julian, Zbigniew i najstarszy z braci Wojciech awansowali do półfinału. Niestety tam również czekała ich przymusowa kąpiel w basenie. Zbigniew odpadł na drugiej przeszkodzie, a Julian i Wojciech na czwartej przeszkodzie toru półfinałowego. I tu kolejny raz do sympatycznej rodziny uśmiechnęło się szczęście. Toru półfinałowego nikt nie ukończyło, co dało Julkowi i Wojtkowi miejsce w finale.

Jedną z czwórki uczestników, którzy ukończyli tor eliminacyjny była Kinga Kluska. Jako 12 kobieta w historii Ninja Warrior Polska (zobacz: Kobiety w Ninja Warrior Polska. Oto zestawienie najlepszych uczestniczek!). 23-latka z Chorzowa awansowała do półfinału. Tam niestety popełniła błąd już na pierwszej przeszkodzie i zakończyła udział w programie.

Fot. Polsat / Maciej Piórko

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany