Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Vikings Run KIDS PRO, czyli OCR dla (nie)zwykłych dzieciaków. Co warto wiedzieć o nowej formule?

W Vikings Run lubimy zaskakiwać i wytyczać nowe szlaki. W naszym debiucie zaserwowaliśmy Wam dwie trasy łączące pływanie wpław oraz kajakiem. Na ostatnich zawodach OCR zamykających nasz (krótki) sezon 2020 – pojawiła się trasa RUN LEGEND. Ten wariant, poza koniecznością pokonania około 35 przeszkód, 10km biegu i 2km pływania w kajaku – wymagał niesienia dodatkowego obciążenia w postaci topora i tarczy (i to przez większą część trasy biegowej).

Jeszcze w 2020 zadebiutowała zupełnie nowa formuła zawodów NINJA, która jako jedyna w Polsce jest tak zbliżona do pierwowzoru NINJA WARRIOR. Więc, jak na prawdziwych Vikingów przystało – kolejny sezon OCR również rozpoczniemy LEGENDARNIE!

 

RUN KIDS PRO, czyli tym razem coś dla dzieciaków

Zauważyliśmy, że dzieciaki startujące w OCRach są traktowane “po macoszemu”. Trasy mają zazwyczaj ok. 1 km długości, a przeszkody ograniczają się do prostych ścianek, siatek i czasami 1 lub 2 konstrukcji.

Jednym słowem – “15 minut zabawy i do domu”.

Żeby nie było, że krytykujemy, a sami w tej materii czujemy się nieskazitelni. Bijemy się w pierś, bo do tej pory nasze propozycje dla dzieci wyglądały podobnie. W jednej z trzech edycji nawet całkowicie zrezygnowaliśmy z organizowania trasy dla kidsów.

 

Jednak 2021 w OCR dla dzieci przyniesie wielkie zmiany

Na nadchodzącym evencie Vikings Run IV: Wrota Asgardu, który odbędzie się już 15 maja 2021, nie pojawi się klasyczna trasa dla dzieciaków. Zamiast niej przygotujemy specjalny wariant dla rodzin oraz całych dziecięcych drużyn sportowych.

Na RUN KIDS PRO rywalizacja w formie zabawy będzie odbywała się na następujących zasadach:

  • Każda drużyna będzie liczyła 6 osób (1 trener + 5 dzieciaków).
  • Drużyny zmierzą się na trasie liczącej 5 km.
  • Do pokonania będzie około 15+ przeszkód.
  • Czas biegu będzie liczony dla całej drużyny (chip pomiarowy otrzyma trener).

Trasa będzie przebiegała przez lasy, plaże, bagna, podbiegi, wzniesienia i wiele innych. Przeszkody będzie można pokonywać samodzielnie, jak i korzystać z pomocy trenera lub innych zawodników z drużyny. Na mecie, tradycyjnie będą czekały pamiątkowe medale.

I jeszcze jedno…  chcesz, aby Twój dzieciak wziął udział w Vikings Run, ale nie jest członkiem żadnej drużyny? Na tę okazję przygotowaliśmy trasę RUN FAMILY.

fot.: Daria Jórga / Vikings Run

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany