Od 26 kwietnia Słowacy mogą ponownie korzystać, z pewnymi ograniczeniami, z siłowni i klubów fitness. W Polsce na ich ponowne otwarcie zaczekamy minimum do połowy maja. W przyszłym tygodniu rząd ma przedstawić plan otwierania poszczególnych branż.

Słowacja powoli się otwiera po trzeciej fali pandemii koronawirusa. Od poniedziałku 26 kwietnia wznowią działalność siłownie i kluby fitness. Jednak z z pewnymi, dość poważnymi, ograniczeniami. W takiej siłowni przebywać będzie mogło maksymalnie 6 osób. I to tylko wtedy, gdy zachowany jest limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych.

W Polsce siłownie i kluby fitness pozostają zamknięte od 17 października 2020 roku. Z sugestii płynących z rządu wynika, że zostaną one otwarte w ostatniej fazie. Najpewniej w drugiej połowie maja. Aczkolwiek w niektórych regionach, z uwagi na ogłoszoną regionalizację w znoszeniu obostrzeń, może to nastąpić wcześniej. Rząd ma przedstawić szczegółowy plan otwierania poszczególnych branż w środę 28 kwietnia.

Wiosną 2020 roku, gdy Polska wychodziła z pierwszego lockdownu, siłownie i kluby fitness zostały otwarte na samym końcu. Wtedy cały proces wychodzenia z pandemicznych obostrzeń rozpoczął się 20 kwietnia 2020 roku i był podzielony na 4 etapy. W tym ostatnim znalazły się właśnie siłownie, razem z kinami, solariami i salonami masażu.

Fot. pexels

Przeczytaj także: