Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Rząd ogłosiły wydłużenie o tydzień większości obowiązujących w Polsce obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Jednocześnie poluzował zasady dla sportu. Od poniedziałku m.in. będzie można uprawiać sport na świeżym powietrzu w grupach do 25 osób.

– Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (do 25 osób) i uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy – poinformowały w środę rząd, zapowiadając jednocześnie przedłużenie obowiązywania w Polsce większości pandemicznych obostrzeń przynajmniej o tydzień do 25 kwietnia br.

Działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego, a wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności – można przeczytać na stronach rządowych. Dalej więc zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Jednakże od poniedziałku 19 kwietnia dopuszczona będzie możliwość “uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy”. Jak również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu, przy zachowaniu limit do 25 osób.

Grafika: TT Kancelaria Premiera

Fot. pexels

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany