Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W dniach 8-11 czerwca w węgierskim mieście Tata odbędą się Mistrzostwa Europy OCR 2023. Polska reprezentacja liczy aż 248 osób. Redakcja portalu eXtremalny.PL trzyma kciuki i życzy powodzenia wszystkim zawodnikom.

W czwartek 8 czerwca o godzinie 17:00 odbędzie się Ceremonia Otwarcia Mistrzostw Europy OCR 2023. Polską reprezentację poprowadzą Agnieszka Rynkiewicz i Piotr Król. Jak podają organizatorzy, łącznie w mistrzostwach weźmie udział ponad 1500 sportowców z 31 krajów. W tej grupie, zgodnie z danymi Związku Sportów Przeszkodowych, będzie 248 zawodników i zawodniczek z Polski.

W piątek 9 czerwca biegacze z całej Europy będą rywalizować na krótkim dystansie (Short Course), czyli około 3 km i 23 przeszkody. Starty rozpoczną się o godzinie 08:30, a na godzinę 16:00 zaplanowana jest dekoracja najlepszych zawodników. Tego samego dnia rozpoczną się kwalifikacje do finału zawodów na torze OCR100.

W sobotę 10 czerwca przeszkodowcy będą rywalizować na standardowym dystansie (Standard Course). To około 12 km i 52 przeszkody rozstawione na trasie. Podobnie jak dzień wcześniej pierwsi biegacze wyruszą na trasę o godzinie 08:30, a na 16:00 zaplanowana jest dekoracja. Tego samego dnia będą również kontynuowane kwalifikacje na OCR 100 oraz odbędzie się rywalizacja w kategorii Kids Race.

Niedziela 11 czerwca zarezerwowana jest dla sztafet (start o 08:30) i na wielki finał na torze OCR 100 (godz. 13:00). Dekoracja zaplanowana jest na godzinę 15:00.

A tak prezentują się koszulki finiszerów:

…i medale mistrzostw.

Na Węgrzech tytułu mistrzowskiego z 2022 roku w biegach indywidualnych na obu dystansach (Short i Standard) bronić będzie Ida Mathilde Steensgaard z Danii, a wśród mężczyzn Jesse De Heer z Holandii (Short)  i Thomas Buyle z Belgii (Standard).  Na torze OCR 100 tytułu będzie bronić Katarzyna Jonaczyk, a w sztafetach złota polska drużyna kobiet.

Jeżeli kogoś interesują zasady panujące na Mistrzostwach Europy OCR, w tym zasady pokonywania poszczególnych przeszkód, to aktualny Rulebook (wersja 6.06) znaleźć można klikając tu.

Mistrzostwa na Węgrzech nie będą jedynymi mistrzostwami w świecie biegów przeszkodowych, które odbędą się w drugi weekend czerwca. I do tego nie będą to jedyne Mistrzostwa Europy. W dniach 9-11 czerwca w Andorze odbędą się Mistrzostwa Europy Spartan 2023.

Fot. FB OCR European Championships

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany