W trzeci weekend czerwca w Gdyni odbędzie się Ninja Festiwal – dwudniowe wydarzenie z zawodami ninja dla dorosłych i dzieci, szkoleniami i pokazami. Swój udział zapowiedzieli m.in. Robert Bandosz, Paweł Murawski i Michał Baryza.

W dniach 19-20 czerwca Biegun OCR zaprasza do Gdyni na… weekendowy festiwal ninja. Jak zapowiadają organizatorzy, to “bezprecedensowe wydarzenie, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie! Zawody szybkościowe, zawody techniczne, pokazy, warsztaty, tor Ninja Kids oraz mnóstwo atrakcji towarzyszących”.

W Gdyni spotkać będzie można topowych zawodników ninja, w tym wielu znanych uczestników emitowanego przez telewizję Polsat programu Ninja Warrior Polska. Będzie można spotkać i zbić piątkę m.in. z Robertem Bandoszem (Last Man Standing 2020), Michałem Baryzą, Pawłem Murawskim, Janem Tatarowiczem, czy Mateuszem Skrodzkim.

Podczas festiwalu odbędą się zawody na torach OCR100M i Ninja Track, a także zawody dla dzieci w wieku 6-14 lat na torze Ninja Kids.

OCR100M – to tor zgodny ze standardem FISO, na którym zawodnicy rywalizowali podczas ostatnich Mistrzostw Polski OCR 2020 w Rybniku. Tor mierzy 100 metrów. Ustawionych jest na nim 12 przeszkód (m in. równoważnia, 5 kroków, monkey bar, kołowroty, krzywa ściana). Rywalizacja odbywa się parami, równolegle, z pomiarem czasu. Zawodnicy z najlepszym czasem zwyciężają.

NINJA KIDS – na torze o długości 60 metrów ustawionych zostanie 8-10 przeszkód, które poziomem trudności będą dostosowane do wieku zawodników. Będzie 4 grupy wiekowa.

NINJA TRACK – to tor techniczny składający się z 8-9 przeszkód typu ninja. Te przeszkody to m.in. płyta główna, ruchomy drążek, wirujące koła, trawers. Na pokonanie toru jest ustalony limit czasu 4 minuty. Na torze Ninja Track obowiązywać będzie system punktowy – pierwszy raz w Polsce będziemy mieli do czynienia z takim systemem.

Zasady rywalizacji na torze NINJA TRACK:

1. Zawodnik pokonuje tor na komendę sędziego 3…2…1…Start

2. Zawodnik ma jedno podejście do przeszkody, a także maksymalny limit trzech błędów na cały tor. Po popełnieniu błędu na przeszkodzie, zawodnik opuszcza tą przeszkodę i przechodzi do kolejnej. Po trzecim błędzie w czasie tego samego przejścia, zawodnik opuszcza tor i jest DNF. Niedopuszczalne jest nie podejście do przeszkody, należy podjąć aktywną próbę pokonania przeszkody.

3. Zaliczenie każdej przeszkody skutkuje przyznaniem jednego punktu, przy złożonych przeszkodach mogą to być 2 punkty, z czego możliwe jest uzyskanie jednego punktu po poprawnym pokonaniu połowy przeszkody (oznaczona połowa).

4. Zawodnik pokonuje przeszkodę wg rulebooka, startując z oznaczonego miejsca, platformy, bądź innego pisanego wariantu, a kończy ją poprawnie przechodząc i schodząc w oznaczonym miejscu, bądź przekraczając wyznaczoną linię, bądź uderzając dłonią w dzwonek.

5. Suma uzyskanych punktów i uzyskany czas jest notowany przez sędziego zawodów.

6. W przypadku identycznej liczby punktów, o pozycji zawodnika decyduje lepszy czas pokonania toru.

7. Wyniki końcowe ustalane są w oparciu o kryterium punktów i czasów uzyskanych przez wszystkich zawodników podczas trwania danej edycji zawodów.

Oprócz opisanych zawodów w czasie weekendowego festiwalu ninja zaplanowane są pokazy ekipy Movement Crew, warsztaty ninja prowadzone przez Pawła Murawskiego – finalistę 3. edycji Ninja Warrior Polska i aktualnego Mistrza Polski na torze OCR100M, a także afterparty i ognisko.

(na podst. mat. pras.)

Fot. Biegun Ninja Team / Sylwester Zalejasz

Przeczytaj także: