Po chwalonej wiosennej edycji, 10 sierpnia przeszkodowy Armagedon Active, zawita do Cekowa k. Kalisza. Będzie wymagająca trasa, jeszcze więcej ciekawych przeszkód, więcej dobrej zabawy, a dla sportowych dzików została przygotowana fala Elite.

Już 10 sierpnia w gminie Ceków w województwie wielkopolskim, którą na mapie znaleźć można pomiędzy Kaliszem a Koninem, zostanie rozegrana druga w tym roku edycja biegu z przeszkodami Armagedon Active. Tradycyjnie już do wyboru będą trzy dystanse:

 • LOSZKA: 6 km i 30 przeszkód
 • DZIK: 12 km i 50 przeszkód
 • WARCHLAK: (bieg dla dzieci): 1 km i 10 przeszkód

Organizatorzy zapowiadają niezapomniany, przyjacielski klimat, między innymi dzięki sympatycznemu gospodarzowi w postaci Wójta Gminy Ceków Mariusza Chojnackiego, który jest również brązowym medalistą Mistrzostw Polski OCR Samorządowców, biegaczem OCR, zdobywcą Korony Maratonów Polski i z otwartymi ramionami wita wszystkich OCR-owców na swoim terenie.

Podczas Armagedonu zagra … orkiestra dęta 😉 Nie zabraknie także koncertów. Teren Kamienia jest wprost stworzony pod biegi OCR. Tym razem na przeszkodach, oprócz wolontariuszy, czuwać będą także kwalifikowani sędziowie OCR.

Na Armagedon Active wciąż można się zapisać. Można to zrobić na stronie biegu lub na RajSport Active. Pakiety startowe są w bardzo atrakcyjnych cenach. Niższych niż pakiety na większości biegów z przeszkodami i zawierają między innymi pamiątkową koszulkę sublimowaną. Na bieg na dystansie 6 km i 12 km można się obecnie zapisać za 99 zł, za falę Elite DZIK-a trzeba zapłacić tylko 119 zł, a bieg dla dzieci to jedynie 20 zł.

Dla tych wszystkich, którzy się wahają lub dla których byłby to pierwszy start w biegu z przeszkodami, bardzo ciekawą opcją jest zaplanowany na 1 sierpnia trening przeszkodowy na… trasie biegu z przeszkodami Armageddon Active Ceków. Będzie więc możliwość zapoznania się z i trasą, i z niektórymi przeszkodami. Szczegóły znajdziecie w wydarzeniu na FB pod nazwą: Trening OCR – Kamień p. Kaliszem.

Wiosenna edycja Armagedon Activ, która odbyła się w Okręglicy k. Sieradza, była chwalona przez uczestników, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i za atmosferę na i po biegu. Wtedy padł też pomysł, żeby dla biegaczy bardziej nastawionych na sportową rywalizację przygotować falę Elite i nieco trudniejsze przeszkody. Organizatorzy dokładnie wsłuchali się w te głosy i prośbę spełnili.

W Cekowie wystartuje fala Elite, która będzie musiała sama uporać się ze wszystkim przeszkodami. O zwycięstwo w tej kategorii będzie walczyć m.in. duża grupa zawodników Wataha Grupa Treningowa z Wrocławia. Właśnie z myślą o tych przeszkodowych dzikach pojawią się wymagające przeszkody, przywiezione wprost z niedawnych Mistrzostw Europy OCR 2019 w Gdyni. Będzie to Destinity Pro i Płyty Księżycowe.

Harmonogram ARMAGEDON ACTIVE:

 • 8:30 – otwarcie biura zawodów
 • 10:30 – zakończenie wydawania pakietów biegu dzieci
 • 11:00 – start biegu dzieci (WARCHLAK)
 • 11:30 – zamknięcie biura zawodów dystansu LOSZKA
 • 11: 45 – rozgrzewka
 • 12:00 – start dystansu LOSZKA – falami
 • 13:30 – zamknięcie biura zawodów dystansu DZIK
 • 13:45- rozgrzewka
 • 14:00 – start dystansu DZIK – falami
 • około 14:00 – dekoracja dystansu LOSZKA
 • około 17:00 – dekoracja dystansu DZIK

Armagedon Active nie zwalnia tempa. Następny bieg zaplanowany jest na 26 października w Okręglicy k. Sieradza, czyli tam gdzie odbyła się jego wiosenna edycja. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej przeszkód i jeszcze więcej podbiegów. Ponownie będzie można się zmierzyć z dystansami DZIK (w tym fala Elite) i LOSZKA, a dzieci będą mogły cieszyć się z pokonywania przeszkód na WARCHLAKU. Co istotne, termin ten nie koliduje z innymi biegami. Może więc warto od razu sobie go zarezerwować?

(materiał dostarczony przez Rajsport Active)

Czytaj także: