Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W sezonie 2023 Superliga Runmageddonu wraca w zmienionej formule. O wysokie nagrody pieniężne powalczą nie tylko zawodnicy Elite, ale też drużyny i zawodnicy rywalizujący na krótkim torze przeszkód Runmageddon Games. Zmieniły się również mnożniki za poszczególne biegi.

Superliga Runmagedonu (RMG), jak można przeczytać w jej Regulaminie, to “przedsięwzięcie prowadzone na wszystkich zawodach Runmageddon w formułach: Rekrut, Classic, Hardcore, Ultra w seriach Elite. (…)  Ma na celu wyłonić najlepszego uczestnika biegów Runmageddon w danym sezonie bez podziału na kategorie wg płci.”

W sezonie biegowym 2023 Superligi RMG będzie mieć zmieniony format. Pierwszy raz w historii startujący zawodnicy i zawodniczki będą mogli rywalizować aż w 3 kategoriach: Elite, Team i Games. Łączna pula nagród to 50 tys. zł.

  • Elite – w tej kategorii biorą udział wszyscy biegacze startujący w serii Elite. Na każdym takim biegu punktowane są wyniki 30 najlepszych biegaczy. Osobno Kobiet i Mężczyzn. W końcowej klasyfikacji pod uwagę branych będzie 7 najlepszych (najwyżej punktowanych) startów z całego sezonu.
  • Team – to rywalizacja 5-osobych drużyn. W drużynie musi być minimum jedna kobieta.
  • Games – w tej kategorii uwzględnienie będą zawodnicy startujący w formule Runmageddon Games. Na każdych takich zawodach punkty przyznawane będą dla 30 najlepszych zawodników. Osobno dla kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji generalnej branych pod uwagę będzie 3 najlepsze starty spośród 5 rozgrywanych formuł Games w sezonie 2023.

Nagrody pieniężne

Łączna pula nagród w kategorii Elite to 35 tys. zł brutto. Nagrodzonych zostanie 30 najlepszych uczestników. Nagroda za 1. miejsce to 5 tys. zł, za 2. miejsce – 3,5 tys. zł, a za 3. miejsce 2,5 tys. zł. Zawodnik, który w Superlidze zajmie 30. miejsce odbierze nagrodę w wysokości 500 zł.

Pula nagród w kategorii Team to 5 tys. zł brutto. Zgodnie z regulaminem nagrodę finansową zdobywa najlepsza drużyna.

W kategorii Games do podziału jest łączna pula nagród w wysokości 10 tys. zł brutto. Nagroda za 1. miejsce to 2,5 tys. zł, 2. miejsce – 1,5 tys. zł, a 3. miejsce – 1 tys. zł. Nagrody przyznawane są osobno kobietom i mężczyznom.

Co się zmieniło?

Nowe kategorie to nie jedyna zmiana zasad w Superlidze. W tym roku bardziej progresywny charakter mają nagrody pieniężne, co skutkowało zmniejszeniem z 7,5 tys. do 5 tys. zł nagrody za pierwsze miejsce Elite, ale za to bardziej finansowo zostali docenieni zawodnicy z miejsc poniżej czwartego.

Zmienił się też mnożnik za poszczególne biegi. W efekcie mniej premiowane są bardziej wymagające formuły. Teraz wyniki w Runmageddon Hardcore mnożony jest x1,5 (rok temu było to x2), a Runmageddon Ultra 1,75 (rok temu 2,5x).

Regulamin Superligi znaleźć można na stronach Runmageddonu.

Pierwsze punkty w 2023 roku do zgarnięcia będą podczas Zimowego Runmageddonu w Twierdzy Modlin w dniach 4-5 lutego br.

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany