Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Od 12 lutego otwarte zostaną boiska, korty, baseny i stoki narciarskie. Dalej zamknięte pozostaną natomiast siłownie i kluby fitness.

– Dopuszczamy teraz aktywność sportową na terenach otwartych – poinformował premier Morawiecki na konferencji prasowej nt. zmian zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Premier ogłosił też otwarcie branży hotelarskiej, kin, teatrów i filharmonii. Wszystko w reżimie sanitarnym. Nowe zasady zaczną obowiązywać od piątku 12 lutego.

– Otwieramy sport na zewnątrz, a więc boiska zewnętrzne, korty (…), sport amatorski na świeżym powietrzy, stoki narciarskie i baseny – dodał biorący udział w konferencji wicepremier i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Na konferencji prasowej nie wyjaśniono szczegółowo na czym ma polegać “sportu amatorskiego na świeżym powietrzu”. Czy chodzi tylko o otwarcie wybranej infrastruktury sportowej? Czy też umożliwienie organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego?

Premier Morawiecki zastrzegł natomiast, że otwarcie jest warunkowe i w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemicznej ogłoszone decyzje mogą być cofnięte.

Grafiki: TT Kancelaria Premiera

Czytaj także:

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany