Karolina Toman, Paweł Jaciów i Dainius Liutkus – tak przedstawia się pierwsza trójka Superligi Runmageddonu po biegach na terenie Twierdzy Modlin i we Wrocławiu. W 2022 roku Superliga zastąpiła Ligę Elite Runmageddonu. Łączna pula nagród pieniężnych to 35 tys. zł
Pierwszy Runmageddon w Polsce odbył się 8 lat temu. Od tego czasu biegi przeszkodowe (OCR) przeszły całkowitą przemianę. Z niszowego sportu stały się widowiskową rywalizację biegaczy, która przyciąga coraz więcej startujących i kibiców. Już od kliku lat organizatorzy Runmageddonu promują profesjonalizację tego typu zawodów. Podczas swoich eventów organizują specjalne serie Elite, w których biegacze przeszkodowi ścigają się o miano najlepszego i miejsce na podium.
Już w 202o roku organizator największej serii biegów ekstremalnych w Polsce wprowadził ligę dla zawodników serii Elite i nagrody pieniężne dla 30 najlepszych zawodników. W sezonie 2022 Runmageddon poszedł o krok dalej i wprowadził Superligę Runmageddonu, podczas której biegacze będą zbierać punkty, walcząc o zwycięstwo i nagrody pieniężne.
Startuje Superliga Runmageddonu z pulą nagród ponad 35 tys. zł
Startuje Liga Runmageddon Elite, na zwycięzcę czeka 20 tys. zł
Do klasyfikacji generalnej będą liczone te zdobyte podczas 6 najlepszych startów danego zawodnika, czyli tych pokonanych najszybciej i zgodnie z regulaminem. Miejsca od 1 do 30 mają przypisane odpowiednią liczbę punktów, która jest mnożona przez wartość określającą daną formułę. I tak start w Ultra (42 km + 140 przeszkód) mnożony będzie razy 2,5, Hardcore (21 km + 70 przeszkód) razy 2, Classic (12 km + 50 przeszkód) razy 1,5, a Rekrut (6 km + 30 przeszkód) będzie miał mnożnik 1.
Wyjątkiem od powyższej zasady będzie event kończący cały sezon biegowy czyli Finał Ligi Runmageddonu, na którym mnożnik poszczególnych formuł będzie podwojony: Rekrut x2, Classic x3, Hardcore x4, Ultra x5.
Nagrody pieniężne
Wygranie Superligi wiązać się będzie ze zdobyciem nagród pieniężnych o łącznej puli 35 000 złotych. Zawodnik lub zawodniczka z największą liczbą punktów otrzyma 7500 złotych. Startujący w serii Elite z drugą najwyższą punktacją wygra 5000 złotych, z trzecią 3500 złotych. Zawodnicy, którzy uplasują się na pozycjach: od 4. do 10. zdobędą nagrodę w wysokości 1000 złotych; od 11. do 20. po 750 złotych a od 21.-30. po 500 zł. Ponadto, na każdym evencie zwycięzcy danej formuły otrzymają vouchery do wykorzystania w sklepie Smmash oraz pakiety startowe od Runmageddonu.
Superliga Runmageddonu to póki co jedyna w Polsce ligowa rywalizacja w biegach OCR, w której zawodnicy mogą liczyć nie tylko na miejsce na podium, ale także na finansowe docenienie włożonego wysiłku i pracy.
– Runmageddon już dawno obudził w Polakach pasję do uprawiania sportu, jakim są biegi przeszkodowe. Widzimy zawodników, którzy z roku na rok biegają z nami i stają się coraz lepsi. Poznajemy też nowe twarze, które niedawno dołączyły do grona Eliciarzy a już skutecznie radzą sobie z przeszkodami. Dlatego chcemy ich docenić nie tylko tytułami mistrzów ale także nagrodami – wyjaśnia Maciej Baranowski z Runmageddonu.
Pierwszy bieg ligowy Runmageddonu odbył się już podczas Zimowej Warszawy, drugi we Wrocławiu. Podczas tych dwóch imprez (a trzech punktowanych biegów) najwięcej punktów uzbierała Karolina Toman z Runmageddon Team (270 pkt.) i to ona prowadzi w rankingu Superligi 2022. Drugi jest Paweł Jaciów z Watahy (205 pkt.), a trzeci Dainius Liutkus z OCR Baltic Warrior (200 pkt.).
Kolejne ligowe starty odbędą się w Poznaniu w dniach 23-24 kwietnia, w Warszawie 14-15 maja, w Krakowie 28-29 maja, a także w Trójmieście 11-12 czerwca, na Śląsku 25-26 czerwca, podczas Górskiego Runmageddonu w dniach 23-24 lipca, we Wrocławiu 20-21 sierpnia oraz w Szczecinie 8-9 października.
(na podst. mat. pras.)
Fot. Biuro Prasowe Runmageddonu
Przeczytaj także: