Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Miało być czeskie Harrachovo, a będzie Liberec. To właśnie tam, w ostatni weekend wakacji 2020 roku, zostanie zorganizowany jedyny w regionie CEU Spartan na dystansie Ultra.

Spartan Ultra to bieg na dystansie 50 km z 60 przeszkodami. W tym roku jedyny Ultra w regionie Europy Środkowej (CEU) odbędzie się w czeskim Libercu w sobotę 29 sierpnia. Rejestracja na ten bieg ruszy 6 marca o godzinie 18:00. Podczas tego samego weekendu zawodnicy zmierzą się jeszcze z dystansami Sprint i Super.

O komentarz do ujawnionej lokalizacji Ultra w Czechach poprosiliśmy Fabiana Sowińskiego, szefa Spartana na Polskę:

Liberec to świetna lokalizacja na tak prestiżowy bieg jakim jest Spartan Ultra. Na pewno warto się zarejestrować, niezależnie od tego czy mamy już ten dystans w swoim CV, czy jeszcze nie. Jest szansa, że nie będzie tak dużych przewyższeń jak w Krynicy, ale na pewno Race Director z Czech postara się, by bieg był bardzo wymagający i – podobno błotny. Ze swojej strony zapraszam też na oba polskie wydarzenia w Białce Tatrzańskiej oraz Czarnej Górze aby przygotować się do Ultra w Libercu. Do zobaczenia na trasach!

Liberec leży 20 km od granicy z Polską, 190 km od Wrocławia i 540 km od Warszawy. Dlaczego to właśnie tam zostanie zorganizowane Ultra, a nie w czeskim Harrachowie, jak to 26 lutego ogłosiła w social mediach centrala Spartana? Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy… zawiodła komunikacja. Harrachovo było rozważaną lokalizacją, ale nigdy nie zostało potwierdzone.

Zlokalizowanie Ultra w Libercu wzbudziło sensacje nie tylko z uwagi na te wirtualne przenosiny z Harrachova, ale również na fakt, że miesiąc wcześniej w tej samej lokalizacji odbędzie się Ultra organizowane wspólnie przez Runmageddon i Gladiator Race (42 km + 140 przeszkód).

Spartan Ultra w Libercu będzie jedynym w regionie CEU i jednym z czterech takich biegów w Europie w 2020 roku. Łącznie na świecie będzie natomiast będzie w tym roku aż 22 okazje do zmierzenia się z dystansem 50 km i z aż 60. przeszkodami, w tym aż 13 takich biegów zaplanowanych jest na kontynencie amerykańskim. Jeżeli planujesz w 2020 roku zmierzyć się z tym dystansem to powinieneś zapoznać się z tekstem trenera Emila Kaczora przygotowanym przed zeszłorocznym Ultra w Krynicy pt. Jak przygotować się do biegu Spartan Race Ultra?

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany