Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Dziś polski rząd ma przedstawić plan stopniowego znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Nieco światła na ten temat rzucił wicepremier Jacek Sasin. Część z nich dotyczyła sportu.

Jacek Sasin był gościem Porannej Rozmowy Roberta Mazurka w RMF FM, podczas której poruszony został temat powolnego znoszenia zakazów wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. W tym zakazów odnoszących się do aktywności fizycznej i ogólnie do sportu.

Wicepremier potwierdził, że od najbliższego poniedziałku (20 kwietnia) możemy spodziewać się otwarcia lasów, parków, skwerów, terenów zielonych i bulwarów. Będzie można tam zażywać aktywności fizycznej, przestrzegając oczywiście zasad dotyczących maseczek i odległości od drugiego człowieka.

Odnosząc się do wczorajszego spotkania premiera Morawieckiego z minister sportu i z szefem PZPN, Sasin poinformował, że rozmawiano “w temacie treningów i wykorzystania zamkniętych obiektów sportowych do treningów”.

Nie ma natomiast co marzyć o zdjęciu zakazu organizowania imprez masowych, w tym imprez sportowych, które wicepremier nazwał “daleką pieśnią przyszłości”:

Jeśli chodzi o imprezy masowe, to jest to w tej chwili daleka pieśń przyszłości. To pewnie jedno z ostatnich ograniczeń które byłby znoszone.

Wcześniej, ale wciąż w odległej perspektywie, władze być może zgodzą się na przeprowadzenie rozgrywek sportowych bez udziału kibiców, jeżeli sytuacja się poprawi. Na chwilę obecną jednak nic takiego nie jest rozważane.

Fot. screen RMF FM

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany