Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Nowe pandemiczne obostrzenia w Polsce będą obowiązywać od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia. Obejmują one wiele dziedzin życia, ale dla sportu nic się nie zmienia.

W czwartek liczba nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa sięgnęła w Polsce rekordowego poziomu 34151. Zmarło 520 osób. Rekordowa była też liczba zajętych łóżek szpitalnych (27118) i zajętych respiratorów (2620).

– Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że jesteśmy w sytuacji kryzysowej, sytuacji ciężkiej – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, zapowiadając nowe obostrzenia, na wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim.

– Od najbliższej soboty wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa (…) one będą obowiązywały przez najbliższe 2 tygodnie – dodał Niedzielski.

Nowe zakazy (27 marca – 9 kwietnia):

  • zamknięte zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony urody
  • zamknięte duże sklepy meblowe i budowlane
  • placówki handlowe: 1 os/15 m2 (do 100m2) lub 1 os/20 m2 (powyżej 100 m2)
  • kościoły: 1 os./20 m2
  • zamknięte przedszkola i żłobki

Podczas konferencji chwilę czasu poświęcono sportowi. Minister zdrowia poinformował, że od 27 marca do 9 kwietnia “działalność obiektów sportowych ograniczona będzie wyłącznie do sportu zawodowego”. Oznacza to, że nowe obostrzenia nie przynoszą żadnych zmian, ani w przypadku sportu amatorskiego, ani profesjonalnego.

 

Przeczytaj także: Premier zapowiada nowe obostrzenia. Siłownie zamknięte nawet do maja! 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany