Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Nowy Rok najlepiej rozpocząć od biegania. Jeżeli jednak już pobiegaliście, albo macie ochotę jeszcze trochę poleniuchować po Sylwestrowym szaleństwie, to mamy 8 filmowo-sportowych propozycji, które to leniuchowanie Wam uprzyjemnią.  

RYDWANY OGNIA

Kultowy film z 1981 roku. Pokazuje on historię rywalizacji dwóch brytyjskich biegaczy przygotowujących się do igrzysk olimpijskich w 1924 roku. Film zgarną aż 4 Oskary.

 

SPARTAN GAMES

24 zawodników i zawodniczek reprezentujących różne dziedziny sportu rywalizowały w zawodach Spartan Games. Powstał z tego 4. odcinkowy film, który można znaleźć na kanale Spartan Race na YT.

Zobacz także: 2 grudnia premiera pierwszego odcinka Spartan Games na YouTube

 

PODŁOGA TO LAWA

To zrealizowane przez Netflix reality show, bazujące na dziecięcej zabawie, w której trzeba przedostać się z jednej strony pokoju na drugą, unikając jednak dotykania podłogi. Bo podłoga… to lawa. Program dostępny na Netflixie.

 

ROMAN FICEK BIEGIEM PRZEZ GSB

Dokumentalny film pokazujący bicie przez Romana Ficka rekordu na trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego (496 km). Szlak biegnie od Ustronia w Beskidzie Śląskim do Wołosatego w Bieszczadach.

 

SASUKE 38

38. sezon SASUKE warto obejrzeć z dwóch powodów. Po pierwsze, żeby poznać protoplastę, znanego na całym świecie sportowego show Ninja Warrior. Po drugie, dla emocji jakie serwują nie tylko startujący zawodnicy, ale też komentatorzy.

Japońską wersję Ninja Warrior można obejrzeć tu. Niestety ma ona uciętą końcówkę. Dlatego przejście zwycięzcy tegorocznego SASUKE znajdziecie pod tym linkiem.

 

BIEGACZE

Film opowiadający o przygotowaniach, a następnie walce na trasie Biegu 7 Szczytów (240 km). Bohaterami filmu jest Agata – matka trójki dzieci, Michał – biegacz i podróżnik oraz Wiesław – bankier.

 

TRAVAILEN

W marca 2014 roku ultramaratończycy Ryan Sandes i Ryno Griesel wyruszyli w Góry Smocze (RPA), żeby pobić rekord liczącej 205 km górzystej trasy, który wówczas wynosił  60 godzin i 29 minut. Film można obejrzeć na stronie Red Bull.

 

THE GAME CHANGERS

Dostępny na Netflixie film dokumentalny “The Game Changers” opowiada historie sportowców, którzy zmienili dietę mięsną na roślinną. Dokument swego czasu wzbudził wiele kontrowersji.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany