Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Od soboty zaczną obowiązywać nowe rządowe obostrzenia, które mają pomóc w walce z pandemią koronawirusa. W projekcie rozporządzenia w tej sprawie, znajduje się zapis całkowicie zakazujący organizacji biegów.

W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił pakiet nowych obostrzeń, które mają doprowadzić do zmniejszenia kontaktów społecznych i w ten sposób pomóc w walce z pandemią koronawirusa w Polsce. Obejmują one m.in. zamknięcie kin i teatrów, większości sklepów w galeriach handlowych, czy całkowite przejście szkół na zdalne nauczanie.

Przy okazji rząd zakaże organizacji biegów oraz zawodów w chodzie sportowym i jeździe na rowerze. Taki zapis znalazł się w projekcie Rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego “rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”:

Do dnia 29 listopada 2020 r. ustanawia się zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na bieganiu, chodzie sportowym lub jeździe na rowerze.

 

Przygotowywane rozporządzenie ma zostać opublikowane w piątek, a zacznie obowiązywać od soboty 7 listopada. W praktyce zabroni ono organizacji wszelkich biegów. Sztuczkami prawnymi nie da się już tego zakazuj obejść.

Czytaj także:

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany