Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Organizatorzy imprez masowych w Polsce zdecydowali o przekazaniu finansowego i rzeczowego wsparcia dla dotkniętych wojną uchodźców z Ukrainy. Wszystko w ramach akcji “Zjednoczeni dla Ukrainy”.

Organizatorzy działający w ramach Związku Organizatorów Sportu Masowego (ZOSM) podjęli szeroką współpracę, by wesprzeć finansowo i rzeczowo uchodźców z Ukrainy. Z każdej opłaty startowej z ponad 80 imprez, które odbędą się do końca roku przekażą 1 złoty lub w inny sposób zasilą konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

– Szacujemy, że w imprezach organizowanych przez członków Związku Organizatorów Sportu Masowego w 2022 roku weźmie udział nawet 100 tysięcy osób, co przełoży się na około 100 tysięcy złotych wsparcia – mówi Michał Drelich, członek zarządu ZOSM.

Pełną listę imprez biegowych (i nie tylko), które przyłączyły się do akcji, znajdziecie na stronie sportmasowy.pl. Nie ma tam wprawdzie biegów przeszkodowych, ale znajdziecie szeroki katalog innych biegów. W tym będący prekursorem biegów przeszkodowych w Polsce Bieg Katorżnika (13 sierpnia 2022), czy opisywany na naszych łamach Bison Ultra Trail (1-2 października 2022).

 

We wszystkich imprezach uczestniczących w akcji “Zjednoczeni dla Ukrainy” zawodnicy z Ukrainy mają zagwarantowany start za darmo. A jeżeli już zakupili pakiet startowy to mogą liczyć na zwrot wpisowego.

Dodatkowo wśród członków Związku przeprowadzona zostanie ponadto zbiórka odzieży dla sportowców z Ukrainy.

– Jako organizatorzy mamy sporo tekstyliów, worków, plecaków, buffów, które zostają po naszych imprezach w magazynach. Postanowiliśmy zorganizować i skoordynować zbiórkę ogólnopolską, obejmującą nie tylko członków ZOSM i wysłać tę pomoc teraz lub później do sportowców w Ukrainie – mówi Michał Drelich.

Związek Organizatorów Sportu Masowego zrzesza organizatorów imprez oraz firmy działające na rzecz całej branży. Wśród nich są m.in. producenci medali i pucharów, koszulek czy firmy świadczące usługę pomiaru czasu.

Fot. pexels

(na podst. mat. pras.)

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany