Zawody na krótkich torach przeszkód cieszą się rosnącym zainteresowaniem, stając się nie tylko elementem biegów z przeszkodami, ale również samodzielnymi eventami. W 2020 roku na przeszkodowej mapie Polski zadebiutuje cykl zawodów Ninja Games.

Ninja Games to zawody na liczącym blisko 160 metrów torze przeszkód, na którym jednocześnie rywalizować będzie mogło aż 4 zawodników. To powinno dodatkowo zwiększyć widowiskowość zawodów. Uczestnicy rywalizować będą nie tylko z torem, ale również ze sobą i z upływającym czasem.

Ninja Games to nie będą jednak pojedyncze zawody, a cały ich cykl. Wiosną wystartuje Puchar Polski Ninja Games z gwarantowaną pulą nagród zaczynającą się od 10 tys. zł. Kwot ta będzie się zwiększała po przystąpieniu do Pucharu kolejnych organizatorów biegów przeszkodowych. Bo każdy może przystąpić do Pucharu, wypożyczając tor przeszkód i gwarantując dochowanie standardów zawodów. Zgłoszenia potencjalnych organizatorów będą przyjmowane do końca marca br. Koszty wzięcia udziału w przedsięwzięciu i partycypacja w puli nagród są z góry określone i jednakowe dla każdego, nowego organizatora.

Najważniejsze jest to, że na każdych zawodach będzie to ten sam tor! Zmienny poziom trudności pozwoli na udział w zawodach zarówno amatorom, jak i zawodnikom ELITY, którzy będą mogli wykręcać swoje osobiste rekordy, a także ustanowić Rekord Polski Ninja Games – czytam w przesłanym nam komunikacie prasowym. Dodatkowo po każdych zawodach Pucharu Polski Ninja Games będzie dostępny ranking startujących, więc zawodnicy na bieżąco będą mogli śledzić swoją pozycję w Pucharze.

Ninja Games to wspólne dziecko znanych wszystkim przeszkodowcom marek. Stoją za nimi organizatorzy biegów Adrenaline Rush OCR i RunAway – Polski Uciekinier, a także najbardziej doświadczony w Polsce producentem przeszkód – firma Extreme Construction. Jest pewne, że zawody Ninja Games zostaną rozegrane przy okazji biegów Adrenaline Rush i RunAway.

Czytaj także: OSPRO Ninja Team chce podbić Polskę i Europę, w 2020 będzie Liga Ninja OCR