W weekend Runmageddończycy mieli zaślubiny z morzem, Barbarzyńcy zdobyli Czantorię, a Wikingowie rozbili obóz nad Zalewem Sulejowskim. W sumie w całej Polsce odbyło się 6 biegów z przeszkodami, na kilkunastu różnych dystansach. Poniżej prezentujemy wyniki Runmageddonu, Barbarian Race i Vikings Run.

W ostatni weekend września Runmageddon zawitał do Gdańska, gdzie miłośnicy biegów z przeszkodami, w zależności od wieku, mogli wybierać wśród 6 różnych formuł. Zawodnicy chcący się ściągać, a więc grupa Elite, rywalizowała natomiast na dystansach Rekrut (6 km + 30 przeszkód) i Classic (12 km + 50 przeszkód).

Trasa była zdecydowanie biegowa z nagromadzeniem trudnych przeszkód tuż przed metą. Sobotniego Rekruta wygrał Kacper Kąkol i Marta Łosin, a w niedzielnym Classicu najlepsi byli Marek Oślizło i Beata Kuraś.

Wyniki Runmageddon REKRUT Gdańsk (28.09.2019)

Elite Mężczyzn:

 1. Kacper Kąkol
 2. Mateusz Krawiecki
 3. Marek Oślizło

Fot. FB Kacper Kąkol

Elite Kobiet:

 1. Marta Łosin
 2. Magdalena Sobesto
 3. Karolina Piastowska

Elite Masters Mężczyzn:

 1. Dariusz Dalkiewicz
 2. Jacek Michałowski
 3. Robert Brzeski

Drużynowa Elite:

 1. xRunners
 2. CrossElite
 3. Mustangi Kobylanka

Fot. FB CrossElite

Wyniki Runmageddon CLASSIC Gdańsk (29.09.2019)

Elite Mężczyzn:

 1. Marek Oślizło
 2. Mateusz Krawiecki
 3. Daniel Bąk

Elite Kobiet:

 1. Beata Kuraś
 2. Ewelina Markowicz

Elite Masters Mężczyzn:

 1. Mariusz Rutkowski
 2. Krystian Lorych
 3. Norbert Wiśniewski

Drużynowa Elite:

 1. xRunners

Przy okazji eventu w Gdańsku Runmageddon poinformował, że do Trójmiasta wróci w dniach 16-17 maja 2020 roku. W planach jest m.in. Rekrut, Nocny Rekrut i Classic. To dopiero drugi zapowiedziany Runmageddon na 2020 rok.

 

Podczas gdy Runmageddończycy walczyli nad morze, Barbarzyńcy najechali Ustroń, gdzie odbył się trzeci i ostatni w tym roku Barbarian Race. W sobotę odbył się, będący wstępem do barbarzyńskiego biegania, Opener, a także sprinterski Arrow. Dzień później zawodnicy rywalizowali na trasie liczącego 13 km i 30 trudnych przeszkód biegu głównego – Barbarian Race.

Wyniki Barbarian Race ARROW 28.09.2019

Mężczyźni:

 1. Jakub Zawistowski
 2. Lukáš Novák
 3. Bolesław Sobierajski

Kobiety

 1. Karolina Pisarczyk
 2. Klaudia Szuba-Łata
 3. Natalia Wielechowska

Fot. Ula Zywer

Podczas Arrow odbyły się też sztafety. Wśród drużyn męskich zwyciężyła drużyna OCRA Poland w składzie: Wojciech Sobierajski, Bolesław Sobierajski i Marian Sobierajski. Najlepszą drużyną mieszaną był Gorący Potok Team, który tworzyła Katarzyna Baranowska, Bartosz Świętek i Jakub Mikrut.

Drużyny Męskie:

 1. OCRA Poland
 2. OSPro Team
 3. Barbarian Race

Drużyny Mieszane:

 1. Gorący Potok Team
 2. SpiderWomen
 3. Wataha

Fot. Ula Zywer

W niedzielę na trasę Barbariana wybiegła prawie cała śmietanka polskiego OCR, z aktualnym Mistrzem Polski OCR na 12 km i brązowym medalistą Mistrzostw Europy OCR na krótkim dystansie Dawidem Hajnosem na czele. I on ten bieg wygrał.

Wyniki Barbarian Race (29.09.2019)

Elite Mężczyzn:

 1. Dawid Hajnos
 2. Lukáš Novák
 3. Sebastian Kasprzyk

Fot. FB Sebastian Kasprzyk

Elite Masters Mężczyzn:

 1. Robert Krzystyniak
 2. Michał Wasielewski
 3. Maciej Frydrych

Elite Kobiet:

 1. Katarzyna Baranowska
 2. Klaudia Szuba-Łata
 3. Karolina Pisarczyk

Nad Zalewem Sulejowskim odbyła się druga edycja biegu z przeszkodami Vikings Run. W serii Elite na dystansie 5 km (+20 przeszkód) najlepszy był Michał Serafin, na dystansie 10 km (+40 przeszkód) zwyciężył Michał Zawitowski, natomiast w formule Bitwa Statków, czyli 10 km z 40 przeszkodami + 2 km pływania kajakiem na najwyższym stopniu podium stanął Grzegorz Wójcik.

W weekend rywalizowano nie tylko w Gdańsku, Smardzewicach i Ustroniu, ale również w Lublinie (Lubelski Bieg Nieustraszonych), Tychach (CrossRun Paprocany) i Rybniku (Kamień Extreme).

Za tydzień, w pierwszy weekend października,  Runmageddon zawita na Kocierz, gdzie zostanie rozegrany jedyny w tym roku bieg w formule Ultra.  W Warszawie odbędzie się natomiast Bieg Hutnika.

Wyniki biegów za B4Sport i ZmierzymyCzas.pl.