Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Rząd wprowadzi w Polsce “kwarantannę narodową” w okresie od 28 grudnia do 17 stycznia. Co z zaplanowanymi na ten okres biegami?

– Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową. Oprócz dotychczasowych obostrzeń zamykamy hotele (…), zamykamy również stoki, galerie… – poinformował w czwartek 17 grudnia na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

W okresie narodowej kwarantanny, oprócz dotychczas obowiązujących ograniczeń, będą wprowadzone nowe, mające istotnie ograniczyć kontakty międzyludzkie. M.in. będzie obowiązywał zakaz samodzielnego wychodzenia z domu dzieci i młodzieży do godziny 16:00, a w Sylwestra od godziny 19:00 do godz. 06:00 w Nowy Rok wszystkich będzie obowiązywała “godzina policyjna” (zakaz przemieszczania się).

Źródło: Kancelaria Premiera

Infrastruktura sportowa ma być dostępna tylko dla sportu profesjonalnego, co stawia pytanie o dotychczasowe zasady funkcjonowania siłowni i klubów fitness oraz organizacji amatorskich zawodów sportowych. Szczególnie, że to prawdopodobnie nie wszystkie obostrzenia związane z narodową kwarantanną. Te będą znane dopiero, gdy rząd opublikuje stosowne rozporządzenie.

W okresie obowiązywania narodowej kwarantanny zaplanowane są 2 biegi z przeszkodami. W dniu 16 stycznia planowany był Bieg 4 Pancernych (9 km + 40 przeszkód) po terenach Twierdzy Kłodzko. Dzień później Mors Masakrator (6 km + 20 przeszkód) w Wodzisławiu Śląskim.

Fot. pexels

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany