Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Hardcorowe Pary odwołane. Armagedon Active w szczerym wpisie wyjaśnił dlaczego zgodnie z prawem nie może zorganizować tego walentynkowego biegu z przeszkodami. To nie będzie jedyny taki przypadek. Zagrożony jest przynajmniej jeszcze jeden bieg.

Wprowadzona przez rząd “kwarantanna narodowa”  w Polsce dopuszcza od 28 grudnia organizację wydarzeń sportowych tylko dla sportu profesjonalnego. Obowiązujące obostrzenia pozostaną z nami przynajmniej do 14 lutego. I właśnie z uwagi na nie, Armagedon Active odwołał zaplanowany na 13 lutego w Kamieniu walentynkowy bieg z przeszkodami: Hardcorowe Pary. Organizatorzy w szczerym wpisie w social mediach wyjaśniają przyczyny tej decyzji. Poniżej jego fragment:

Nasz bieg utrzymuje się w 95% z waszego wpisowego, nie mamy kancelarii, adwokatów. Nie mamy jak się bronić. Ryzyko, że otrzymamy 30 000 zł kary jest równoznaczne z bankructwem. Tym bardziej jest to dla nas trudne, gdyż z naszej strony dopięliśmy wszystko na ostatni guzik aby event się odbył. Obserwując ostatnie wydarzenia nie widzimy też możliwości aby narażać was na otrzymanie mandatu. (…) Aktualne rozporządzenie nie dopuszcza organizacji wydarzeń sportowych, a wierzcie nam, że próbowaliśmy każdego rozwiązania – ZGODNEGO Z PRAWEM.

Wszystkim zapisanym na bieg Armagedon Active zaproponował voucher do wykorzystania podczas innej edycji swoich biegów lub zwrot wpisowego w ustawowym terminie 180 dni.

Odwołanie Harcorowych Par przypomniało, że obecnie jesteśmy w okresie najostrzejszych pandemicznych obostrzeń i tak naprawdę nie wiemy kiedy one zostaną poluzowane. Szczególnie, że epidemiolodzy zwracają uwagę, że w okresie luty-marzec możliwy jest mocny wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Tym samym należy się liczyć z sytuacją, że do końca marca może jeszcze mieć miejsce rotacja w biegowych kalendarzach.

[Update: z biegowego kalendarza wypadł też zaplanowany na 6 marca bieg z przeszkodami Armagedon Active DZIEŃ KOBIET Warszawa 2021]

Z docierających do nas informacji wynika, że jest spore ryzyko odwołania (przeniesienia na inny termin) jeszcze jednego biegu z przeszkodami. I to nawet w sytuacji, gdyby finalnie do dnia biegu zakaz organizacji wydarzeń sportowych został zniesiony. “Kwarantanna narodowa” bowiem zaburzyła przygotowanie biegu, jednocześnie odbijając się na liczbie osób chętnych do wystartowania w nim.

Zgodnie z planem odbędzie się natomiast pierwszy w 2021 roku Zimowy Runmageddon w Modlinie. I to niezależnie od tego, jak będą brzmieć rządowe rozporządzenia pandemiczne. Zapowiedział to Jaro Bieniecki w emocjonalnym wpisie na Facebooku z 15 stycznia br.

Jesteśmy trochę za duzi i zbyt medialni, żeby robić to “na pałę”, więc mamy rozwiązania zgodne z literą rozporządzeń. W każdym razie: NASZE EVENTY ODBĘDĄ SIĘ ZGODNIE Z PLANEM! Zapraszam: runmageddon.pl. Na zdrowie!

 

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon, FB Armagedon Active

Przeczytaj także:

Jedna odpowiedź

  1. Redakcja

    Z biegowego kalendarza oprócz opisanych biegów Armagedon Active Kamień (13.02.2021) i Armagedon Active Warszawa (06.03.2021), wypadł też MadManRun Łódź (20.02.2021).

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany