Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Zawody Sky Tower Run 2020, mające rangę Mistrzostw Polski w biegu po schodach, w związku z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi przez władze ograniczeniami, nie mogą się odbyć 24 maja br. Organizatorzy zdecydowali o ich przeniesieniu na najbliższy możliwy termin w 2021 roku.

Sky Tower Run to jeden z najbardziej wymagających biegów – jego uczestnicy mają do pokonania 1142 schody. Z roku na rok lista startowa zapełnia się coraz szybciej, a grupa śmiałków, chętnych do zdetronizowania mistrzów, wydłuża się. Zapisy na tegoroczną edycję ruszyły w lutym.  Zawody miały się odbyć 24 maja. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała te plany i organizatorzy zdecydowali się przełożyć tę imprezę.

– Podjęcie decyzji o przeniesieniu Sky Tower Run na przyszły rok nie było łatwe. Szczególnie, że wciąż otrzymywaliśmy informacje o tym, jak wielu biegaczy nie może doczekać się majowego startu w zawodach. Jednak obecna sytuacja zmusiła nas do przeorganizowania imprezy. Nie tracimy jednak pogody ducha i wierzymy, że w przyszłym roku pełni sił i głodni sportowych emocji spotkamy się w Sky Tower, aby po raz siódmy wbiec na jego szczyt – mówi Jacek Urbanowicz z Pro-Run Wrocław.

Wszystkie opłaty startowe zachowują ważność do kolejnej edycji. Z racji wyjątkowej sytuacji i tzw. “siły wyższej” zwroty wpłaconych środków nie będą dokonywane. Aktualnie organizatorzy pracują nad najbardziej optymalnym terminem wydarzenia. Dokładna data zostanie podana w osobnym komunikacie.

(na podst. mat. pras)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany