“Million Dollar Mile” to nowe telewizyjne show, które pokaże amerykański CBS. Uczestnicy będą mogli wygrać okrągły milion dolarów, o ile dobiegną do celu i nie dadzą się złapać “Obrońcom”. To może być hit na miarę Ninja Warrior.

Pamiętacie film “Uciekinier” (The Running Man) z 1987 roku? Policjant Ben Richards, grany przez Arnolda Schwarzeneggera, zostaje zmuszony wziąć udział w morderczym telewizyjnym show na żywo. Żeby przeżyć, musi uciekać ulicami miasta przed ścigającymi go zawodowymi mordercami, zwanymi “Łowcami”.

Film powstał na podstawie wydanej w 1979 roku powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Fabuła książki odrobinę różni się od jej filmowej adaptacji. Przegrana, owszem, oznacza śmierć, ale uczestnicy sami zgłaszają się do telewizyjnego show, żeby zdobyć miliard dolarów. Muszą tylko przez 30 dni uciekać przed polującymi na nich “Łowcami”.

Po pomysł z powieści Kinga sięgnęli producenci programu “Million Dollar Mile”, który 27 marca zadebiutuje w telewizji CBS. Oczywiście bez całej jego mrocznej, i bazującej na najniższych ludzkich instynktach, otoczki. Zamiast tego będzie dużo adrenaliny. Tak dużo, że program ma szansę przebić swą popularnością emitowany od jedenastu sezonów American Ninja Warrior.

To show wyniesie współzawodnictwo na zupełnie nowy poziom – uważają producenci programu.

Uczestnicy będą przemierzać zamknięte ulice Los Angeles, pokonując nie tylko przeszkody rozstawione wzdłuż trasy, ale też będą musieli zmierzyć się z “Obrońcami”, których jedynym zadaniem będzie niedopuszczenie do wygrania miliona dolarów. W grupie dziesięciu “Obrońców” znajdzie się m.in. Robert Killian, Rebecca Hammond i jeszcze kilku innych zawodników znanych z tras biegów z przeszkodami.

W pierwszym sezonie telewizja CBS pokaże 10 odcinków “Million Dollar Mile”. Producentem show jest  LeBron James i jego firma Spring Hill Entertainment oraz Warner Horizon Television.

Fot. CBS