Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Spartan opublikował kalendarz biegów na 2020 rok. W przyszłym roku dwukrotnie zawita on do Polski. Pierwszy raz 9 maja, drugi raz w weekend 8-9 sierpnia. Do wyboru będzie pięć dystansów. Na Spartan Ultra trzeba będzie wybrać się do Czech.

W piątek Spartan opublikował kalendarz biegów z przeszkodami dla Europy Środkowej (Polska, Węgry, Czechy, Słowacja i Rumunia) na sezon 2020. Wprawdzie jeszcze bez lokalizacji poszczególnych biegów, które być może poznamy dopiero pod koniec października (tak jak przed rokiem), ale i tak należy pochwalić udostępnienie kalendarza. To pozwala wstępnie zaplanować sezon biegowy.

W 2020 łącznie w regionie CEU odbędzie się 14 imprez pod szyldem Spartan Race. O jedną mniej niż w tym roku. Tradycyjnie sezon zostanie zainaugurowany zimowym biegiem w Czechach lub na Słowacji. Będzie to mieć miejsce 8-9 lutego. Łącznie w Czechach odbędą się 3 lub 4 biegi, podobnie na Słowacji, na Węgrzech 3 oraz po 2 w Polsce i Rumunii. Sezon zakończy się zaplanowany na 24-25 października biegiem w Czechach.

Do Polski Spartan pierwszy raz zawita 9 maja z biegami na dystansach Sprint (5 km + 20 przeszkód) i Beast (20 km + 30 przeszkód). Następnie wróci tu w weekend 8-9 sierpnia, gdy zostaną zorganizowane biegi na dystansach Sprint, Super (13 km + 25 przeszkód) i Beast.

Lokalizacje przyszłorocznych biegów nie są jeszcze znane. Powielenie tegorocznych majowo-sierpniowych terminów od razu nasuwa na myśl podobne jak w tym roku lokalizacje: Zakopane i Krynica-Zdrój. Zwłaszcza tą drugą, która jest uznawana za kolebkę Spartana w Polsce. Wątpliwe jest jednak, żeby powtórzyły się obie lokalizacje. Tak samo jak wątpliwa jest inna lokalizacja niż górska. Dlatego raczej spodziewalibyśmy się, że Spartan pojawi się w takich miejscowościach jak np. Karpacz, Szczyrk, czy Wisła.

Tradycyjnie też w regionie CEU zaplanowany jest jeden Ultra. Tym razem, żeby zmierzyć się z dystansem 50 km, 60 przeszkodami i górami, trzeba wybrać się do Czech w ostatni weekend wakacji (29-30 sierpnia). Kto wie, może to będzie Liberec z podbiegiem pod tamtejszą skocznię?

Fot. FB Spartan Race Poland

Przeczytaj inne artykuły poświęcone biegom Spartan Race

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany