Po trzech latach przerwy do Dorohuska wraca jeden z najtrudniejszych biegów przeszkodowych (OCR) organizowanych w Polsce, czyli Nadbużański Bieg Pod Prąd. Na uczestników czeka 15-kilometrowa trasa naszpikowana naturalnymi i sztucznymi przeszkodami, poprowadzona przygranicznymi terenami w pobliżu Bugu.

Ta wiadomość na pewno ucieszy miłośników biegów ekstremalnych z regionu, ale również dalszych zakątków Polski. Zwłaszcza że podczas nieobecności tego wydarzenia, organizatorzy dostawali sporo zapytań, czy zmagania na wschodniej granicy Polski powrócą.

W tym roku to się stanie i z bardzo wymagającą trasą biegacze zmierzą się już 26 sierpnia. Przygotowania trwają, ale już wiadomo, że dystans będzie liczył około 15 km. Długość trasy to jednak najmniejsza trudność, bo na śmiałków czekają przeszkody. Będzie ich 40. Największym wyzwaniem jednak i tak będą bagna wzdłuż linii brzegowej dzikiej, nieuregulowanej rzeki Bug na granicy między Polską a Ukrainą.

Zapisy na VII edycję Nadbużańskiego Biegu Pod Prąd wystartowały 3 czerwca. Można się zapisywać na bieg korzystając ze strony internetowej www.nadbuzanskibieg.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

  • Data: Sobota, 26 sierpnia 2023 r.
  • Miejsce: Dorohusk
  • Trasa: 15 km + 40 przeszkód

Więcej informacji o biegu można znaleźć na profilu facebookowym Nadbużańskiego Biegu Pod Prąd.

(mat. pras.)

Przeczytaj także: Nadbużańska dżungla zaprasza przeszkodowców