Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W czasach gdy niemal wszystko można kupić. Gdy prezenty cieszą dzieci tylko na chwilę, po czym bezużyteczne lądują w kącie. Gdy ich uwagę na zbyt długo przykuwa ekran smartfona. Warto obdarować dzieci czymś, co zostanie z nimi na całe życie. Warto podarować im niezapomniane przeżycia.

Dzień Dziecka zbliża się dużymi krokami. O ile u dzieci z każdym dniem narasta ciekawość, jakim prezentem tym razem zostaną obdarowani, to u wielu rodziców wywołuje on głęboki stres. Gorączkowo zastnawiają się co podarować swoim pociechom w sytuacji, gdy praktycznie wszystko mają? W akcje desperacji sięgają po najprostszy, a jednocześnie najbardziej szkodliwy sposób. Dając po prostu pieniądze. Tymczasem więzi nie da się wycenić. Nie da się wyrazić uczucia kilkoma banknotami. Dlatego w tym roku postawcie na aktywność, wspólne spędzanie czasu i świeże powietrze. Podarujcie swoim pociechom przeżycia i nowe doświadczenia.

1. Biegi z przeszkodami dla dzieci

Frekwencja na biegach z przeszkodami dla dzieci z każdym rokiem rośnie. W 2018 roku w samych Runmageddonie wzięło udział 12 tys. dzieci. To prawie 18 proc. dorosłych uczestników tego dzieci. Dzieci lubią biegi, biegi lubią dzieci – tak parafrazując piosenkę z Misia Uszatka najlepiej można podsumować ten fenomen. Fenomen wszak prosty do wytłumaczenia. Po prostu dzieciaki uwielbiają przeszkody.

W sobotę 1 czerwca można dzieci zabrać na 1 z 4 odbywających się tego dnia biegów z przeszkodami dla dzieci. Wspólny wyjazd, zmaganie z przeszkodami i błotem, a na końcu pamiątkowy medal będą najmilszym wspomnieniem. Te biegi to :

Gdyby jednak się nie uda się zorganizować wyjazdu na jeden z powyższych biegów, to w grę wchodzić mogą biegi odbywające się tydzień później. To m.in. Runmageddon KIDS/JUNIOR (4-11 lat/12-15 lat) w Gdyni, Commandosik w Krakowie (4-11 lat plus pierwsza w historii fale Elite dla dzieci), czy Formoza Challenge KIDS (5-15 lat) w Obornikach.

2. Park linowy

Parki linowe to świetny pomysł na aktywny wypoczynek. Wypoczynek z nutką adrenaliny. Splecione liny, siatki, drabinki i tyrolki rozciągnięte między drzewami, stanowią wyzwanie nie tylko dla dzieci, ale też i dla dorosłych. Szczególnie, że parki oferują trasy o różnej skali trudności. Są więc trasy dla zupełnych maluszków, znacznie starszych spryciarzy i dorosłych. Co ważne, taką trasę dziecko może pokonywać samo, ale też może pokonywać ją z nim razem z rodzicem, świetnie się przy tym bawiąc.

Szacuje się, że w Polsce jest około 300 parków. Jest więc w czym wybierać. Redakcja eXtrmemalny.PL ostatnio odwiedziła Park Linowy Skarbka niedaleko Bałtowa w województwie świętokrzyskim. To największy par linowy w Polsce z 12. trasami o łącznej długości 2800 metrów. Polecamy go.

3. Park trampolin

Parki trampolin to również dobry pomysł na aktywne spędzenie Dnia Dziecka. I co więcej, pomysł na spędzenie go razem. Parki są bardzo popularne i dostępne w każdym większym mieście. I to w zasadzie jedyna ich wada. Jest prawdopodobne, że nasze dziecko w pobliskim parku już było kilkakrotnie. Jest jednak na to sposób. Wystarczy na Dzień Dziecka wybrać się do innego miasta. My w Warszawie polecamy park: Stacja Grawitacja. To wielkie centrum aktywnej rozrywki, gdzie razem z parkiem trampolin jest jeszcze park linowy pod dachem, ścianka wspinaczkowa i tor ninja. Dużym plusem jest to, że spędzić można tam cały dzień niezależnie od pogody na zewnątrz.

4. Paintball

Paintball to rozrywka dla odrobinę starszych dzieci (nawet jeżeli to jest paintball laserowy). Dobrze odnajdują się w nim dzieci w wieku 10 lat i więcej. Trzeba też pamiętać, że to gra zespołowa. Owszem, ojciec i córka czy syn to zgrana drużyna, ale jednak za mała. Paintball to emocje, adrenalina i rywalizacja. Warto więc zebrać na Dzień Dziecka większą drużynę i wspólnie wybrać się na pole paintballowe.

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany