Mikołajki za pasem. Święta Bożego Narodzenia też zbliżają się dużymi krokami. Czas pomyśleć o prezentach. Nie jakiś zwykłych. Tylko OCR-owych. Jedną z propozycji może być Slackers Ninja Line.

Slackers Ninja Line to siedem chwytów w trzech różnych wersjach (kółka, wisienki, mini drążki). Rozmieszczone są one na linie (a właściwie taśmie transportowej) o długości maksymalnej 11 metrów. Można ją zawiesić pomiędzy dwoma drzewami, słupkami lub innymi konstrukcjami. Chwyty są mocowane do liny za pomocą karabińczyków, przez co ich kolejność rozmieszczenia może być dowolna.

Całość wytrzymuje maksymalne obciążenie do 113 kg. To sprawia, że z tego zestawu przeszkód korzystać mogą nie tylko dzieci, ale również dorośli. Przynajmniej ich większość.

Slackers Ninja Line kosztuje na Amazonie niecałe 96 dolarów. To jakieś 360 zł. W polskim sklepie internetowym znaleźliśmy go za ponad 500 zł.

Na Amazonie można znaleźć bardzo podobne zestawy (w promocji) już od 60 dolarów. Większość jednak jest dużo droższa. I tak 9-elementowy zestaw deluxe i sygnowany logiem “American Ninja Warrior”, kosztuje 150 dolarów (około 560 zł). Natomiast 215 dolarów (810 zł) trzeba zapłacić za 11-elementowy zestaw (chwyty + lina do wspinania), w którego skład wchodzi też dodatkowych 6 uchwytów mocowanych do drzewa, umożliwiających wdrapanie się na całą konstrukcję.

Zestaw ninja można też zrobić sobie samemu. Wystarczy odrobinę zdolności manualnych oraz Castorama lub inny market budowlany pod ręką.