Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Już 8 czerwca odbędzie się 6. edycja biegu z przeszkodami Commando Race. Organizatorzy przygotowali trzy dystanse do wyboru. Na największych dzików czekają nagrody pieniężne. Podczas Commandosika z przeszkodami będą mogły się zmierzyć natomiast dzieci. W tym pierwszy raz w historii w dziecięcej Elicie.

Biegi z przeszkodami to Twój konik? Multirig przechodzisz z zamkniętymi oczami? Ścianki pokonujesz jednym, zgrabnym susem, a biegowo tylko Usain Bolt depcze Ci po piętach? To już 8 czerwca spróbuj swoich sił w serii Elite Commando Race i powalcz o nagrody!

Tak organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w 6. edycji biegu z przeszkodami Commando Race, która odbędzie się w sobotę 8 czerwca na na poligonie Pasternak w Krakowie. Bieg z edycji na edycję przyciąga coraz większą rzeszę miłośników przeszkód. W ostatniej edycji wzięło udział 800 dorosłych i aż 650 dzieciaków. To tu przed rokiem wygrał Tomasz Oślizło, a na podium wraz z nim stanęli jeszcze Dawid Hajnos i Robert Krzystyniak.

W tym roku organizatorzy przygotowali 4 trasy do wyborów: 3 dla dorosły i jedną dla dzieci.

Najkrótsza, bo licząca zaledwie 4 km trasa, idealna jest dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z biegami z przeszkodami. Tutaj liczy się tylko świetna zabawa! Jeżeli nie jesteś w stanie pokonać przeszkody lub po prostu nie masz na to ochoty, to nie ma problemu – możesz biec dalej.

Dla tych, którzy już wiedzą jak smakują biegi z przeszkodami, organizatorzy przygotowali trasę o długości 7 km z 30 przeszkodami. Tu można wystartować w kategorii Open lub Elite. Uczestnicy startujący w tej pierwszej mogą sobie pomagać, a nie wykonanie przeszkody oznacza karne burpeesy, podczas gdy seria Elite z przeszkodami musi dać sobie radę sama.

Najdłuższy dystans to 11 km i 30 przeszkód. Zasady te same jak na 7 km, ale wyzwanie i chwała po biegu znacznie większa.

Zwycięzcy obu wyścigów – na 7 i 11 km, zgarną atrakcyjne vouchery i zniżki od sponsorów, a najszybsi zawodnicy serii Elite na dłuższym dystansie (z podziałem na kobiety i mężczyzn) dodatkowo otrzymają nagrody pieniężne. Za 1. miejsce będzie to 600 zł, za 2. miejsce 400 zł, a za najniższy stopień podium 200 zł.

A może to Twoje dziecko jest najlepszym sportowcem w rodzinie? Daj mu się wykazać! Podaruj mu na Dzień Dziecka udział w biegu Commandosik, serwując tym samym niezapomnianą przygodę. Ty natomiast będziesz delektował się dumą patrząc, jak Twoja pociecha dzielnie walczy z przeszkodami. Bo Commandosik to nie jest zwykły bieg – mówi Damian Pospuła, prezes Fundacji AWIZO i organizator biegu.

Commandosik to nie jest zwykły i nudny bieg. Tutaj ciągle dzieje się coś ciekawego. Przeskok przez opony, wspinanie się na nasyp z piasku, przebieg przez rów, bujanie się na linie jak Indiana Jones czy porządne ubłocenie się od stóp po czubek głowy… istny raj dla większości dzieci. Jak wiadomo łatwiej jest namówić dziecko na taką aktywność fizyczną, gdzie dzieje się po prostu coś ciekawego, gdzie można połączyć wysiłek fizyczny ze świetną zabawą uwieńczoną otrzymaniem super medalu bez względu na to w jakim czasie pokonało się trasę.

Commandosik to też pierwsza w historii biegów przeszkodowych w Polsce fala Elite dla dzieci. Dla prawdziwych małych komandosów, dla których zwykłe przeszkody to już za mało i chcą poczuć smak prawdziwej rywalizacji.

Na bieg Commando Race można zapisywać się na stronie www.commandorace.pl. Informacje o biegu można też znaleźć na fanpage’u na FB.

(materiał dostarczony przez Commando Race)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany