Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Tydzień po Wielkanocy Barbarian Race zainauguruje sezon 2022. Pierwszy bieg odbędzie się w Ustroniu. Później przyjdzie kolej na Dąbrowę Górniczą i Wisłę.

Wiemy już wszystko! Znamy kalendarz przeszkodowego biegu Barbarian Race na sezon 2022. Pierwszy bieg zaplanowany jest tydzień po Świętach Wielkanocnych, czyli w dniach 22-24 kwietnia 2022 roku. Inauguracja nowego sezonu będzie mieć miejsce w Ustroniu.

Podobnie jak w tym roku, cały biegowy weekend rozpocznie się w piątek wieczorem od formuły PEAK28, czyli biegu na Czantorię. Bez klasycznych przeszkód technicznych, ale za to ciągle pod górę, po stoku o średnim nachyleniu około 28 stopni (stąd nazwa formuły) i 450 m przewyższeń na trasie o długości 1,6 km.

W sobotę 23 kwietnia odbędzie się Opener i Arrow, a dzień później klasyczny Race, czyli bieg z przeszkodami na dystansie 13 km oraz najcięższa formuła – 20-kilometrowy Barbarian Pain z dwukrotnym podbiegiem pod Czantorię.

 

W weekend 21-22 maja 2022 roku Barbarian Race przeniesie się od Dąbrowy Górniczej nad Jezioro Pogoria, czyli zbiornik wodny powstały przez zalanie wyrobisk piasku podsadzkowego dla kopalń. Biegacze OCR do wyboru będą mieli 8-kilometrowy Opener, 800-metrowy Arrow i 13-kilometrowy Race.

“Barbarzyńcy” sezon zakończą w weekend 2-4 września 2022 roku w Wiśle, gdzie oprócz przeszkodowych formuł Opener i Race, tradycyjnie odbędzie się bieg pod skocznię imienia Adama Małysza, czyli Barbarian Hill. Będą to jednocześnie V Mistrzostwa Polski w Podbiegu pod Skocznię.

Zapisy na wszystkie trzy przyszłoroczne Barbariany już wystartowały.

Grafika: Barbarian Race

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany