Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Król jest tylko jeden. Jonathan Albon wygrał Mistrzostwa Świata Spartan Race Trifecta 2018 i zrobił duży krok w kierunku zdobycia 1 mln dolarów nagrody. Wśród pań najlepsza była Zuzana Kocumova z Czech. Świetne występy w Sparcie zaliczyła Małgorzata Daszkiewicz, Agata Pietroszek i Łukasz Lorenc, którzy stanęli na podium w Age Group.

W pierwszy weekend listopada w greckiej Sparcie odbyły się Mistrzostwa Świata Spartan Race Trifecta 2018. W sobotę zawodnicy rywalizowali na spartańskich dystansach Super i Sprint, natomiast w niedzielę zmierzyli się z Beastem. Łącznie mieli do pokonania około 54 km z ponad setką przeszkód.

W Grecji po mistrzowską koronę, kolejną już w tym roku, sięgnął Jonathan Albon. Brytyjczyk, który jest żywą legendą biegów z przeszkodami, na pokonanie łącznie trzech dystansów potrzebował 4:40:07. Drugi był Richard Hynek z Czech, którego stracił do Albona ponad 10 minut. Na najniższym stopniu podium stanął Albert Soley Castells z Hiszpanii, kończąc mistrzostwa z czasem o prawie 13 minut słabszym. Co ciekawe, Soley po dwóch pierwszych biegach tracił do Albona tylko 37 sekund, a Hynek 2 minuty i 7 sekund.

Po mistrzowską koronę wśród kobiet sięgnęła, równie utytułowana co Albon, aktualna mistrzyni Europy Spartan Race, Zuzana Kocumova z Czech. Jej łączny czas to 5:41:03. Druga była Nicole Mericle z USA, a trzecia Janka Pepova ze Słowacji.


W serii Elite Mistrzostw Świata Trifecta 2018 nie startował żaden zawodnik z Polski.

 

Medale Daszkiewicz, Pietroszek i Lorenca w wiekówce

W Sparcie bardzo udany występ zaliczyli Polacy startujący w kategorii Age Group. W mistrzostwach, zgodnie z informacjami podanymi przez Spartan Race Poland, wystartowało 18 zawodników z Polski. Trójka z nich: Daszkiewicz, Pietroszek i Lorenc sięgnęła po medale “wiekówce”.

Małgorzata Daszkiewicz zajęła 1. miejsce w kategorii wiekowej 30-39 lat, wygrywając biegi na wszystkich trzech dystansach. Łącznie na zdobycie mistrzowskiej trifecty w Age Group potrzebowała 7 godzin 17 minut i 14 sekund. Był to równocześnie drugi czas zawodów wśród wszystkich pań startujących w “wiekówce”.

Agata Pietorszek zajęła 2 miejsce w kategorii wiekowej 25-29 lat. Wygrała Martina Fabianova z Czech. Tym samym powtórzyła się historia z Mistrzostw Europy Spartan Race 2018 we francuskim Morzine, gdzie Polka również zdobyła wicemistrzostwo, ustępując jedynie Fabianovej. W Grecji Agata, podobnie jak Gosia, wykazała się też dużą regularnością, plasując się na 2. miejscu na wszystkich trzech dystansach. Zdobycie wicemistrzostwa świata Trifecta 2018 w kategorii wiekowej zajęło jej łącznie 7 godzin 33 minuty i 6 sekund (czwarty czas).

Srebrny medal mistrzostw w kategorii wiekowej 40-49 lat zdobył Łukasz Lorenc, kończąc bieg na dystansie Super na 2. miejscu, Beasta na 3. miejscu, a Sprinta na 6. miejscu. Jego łączny czas to 6:13:16. Był to trzeci czas wśród mężczyzn startujących w Age Group.

 

Albon coraz bliżej zdobycia 1 mln dolarów

Albon wygrywając Mistrzostwa Świata Trifecta 2018 zrobił kolejny krok w kierunku zdobycia 1 mln dolarów nagrody za potrójną koronę Spartana. Pierwszym krokiem, było zwycięstwo we wrześniowych Mistrzostwach Świata Spartan Race 2018. Teraz Albon musi tylko jeszcze zwyciężyć Mistrzostwa Świata Ultra, które zostaną rozegrane w grudniu. To 24-godzinny bieg rozgrywany na Islandii. Dodatkowym warunkiem zdobycia nagrody jest to, że zawodnik musi przebiec minimum 100 mil (ponad 161 km).

Fot. Spartan Race Greece

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany