Znamy oficjalny kalendarz biegów Runmageddon na rok 2024. Łącznie będzie ich 15. Największy organizator biegów przeszkodowych w Polsce tradycyjnie zainauguruje nowy sezon Zimowym Runmageddonem w Warszawie, a zakończy Finałem w drugiej połowie października 2024 roku.

Runmageddon zaplanował 15 eventów biegowych w 2024 roku. Lokalizację 5 z nich już znamy. Na te biegi już można się zapisywać. Lokalizacja pozostałych będzie sukcesywnie ujawniana, a póki co poznaliśmy tylko daty tych wydarzeń i formuły zaplanowanych biegów.

Sezon 2024 Runmageddon rozpocznie w weekend 3-4 lutego 2024 roku Zimowym Runmageddonem w Warszawie. Jeżeli tradycji miałoby stać się zadość to prawdopodobnie event ten zostanie zorganizowany na terenie Twierdzy Modlin. Jest tam dostatecznie dużo miejsca, żeby wytyczyć trasę 21-kilometrowego Hardcore’a.

W dniach 5-7 kwietnia Runmageddon zawita do Wrocławia, w dniach 20-21 kwietnia do Trójmiasta, w dniach 10-12 maja do Krakowa, a w dniach 25-26 maja ponownie do Warszawy. Tyle wiemy już od jakiegoś czasu. Na te biegi już trwają zapisy. Dziś zostały natomiast podane daty kolejnych eventów.

Jedyny w roku Runmageddon Ultra odbędzie się w dniach 27-28 lipca 2024 roku. Finał Ligi Runmageddonu 2024 będzie miał miejsce w dniach 19-20 października 2024 roku.

Co ciekawe, z zaprezentowanej grafiki zniknęła jeszcze jedna data, 16-tego eventu, która jeszcze niedawno pojawiła się w kalendarzu, którym organizator podzielił się częścią Runmageddończyków. Ostatnim wydarzeniem, podobnie jak to ma miejsce w tym roku, miał być zaplanowany na 31 października 2024 roku bieg na dystansie 5 km. Data nie jest przypadkowa. Domyślamy się, że był to Runmageddon Halloween. Co więcej, spodziewamy się, że jeszcze wróci on do kalendarza.

Fot. Biuro Prasowe RunmageddonuPrzeczytaj także: