Jeszcze w tym roku w Opolu powstanie centrum sportowe. Prawdziwa mekka na fanów kalisteniki, streetworkoutu, parkour, biegów OCR czy skateboardingu. Największe takie centrum w tej części Polski. 

Stojący już jakiś czas w Opolu obiekt zyskał nowego właściciela, która zamierza tchnąć w niego nowe sportowe życie. Powstanie tam centrum ukierunkowane na aktywność fizyczną, rozrywkę i spędzanie wolnego czasu.

Jak informuje Polski Związek Kalisteniki i Street Workoutu, który jest partnerem sportowym powstającego obiektu, “będzie to miejsce dla dyscyplin skupiających w sobie społeczności budujące pozytywne relacje, jak kalistenika, streetworkout, OCR/ninja, parkour, czy skateboarding”. Strefa sportowa liczyć będzie 4500 m2.

Częściowy podgląd na to, jak obiekt może wyglądać, daje relacja z zawodów Street Workout National Championship of Poland 2016, które w nim zostały zorganizowane.

Obok strefy sportowej planowane są strefy gier retro, e-sport, akademia małego inżyniera, akademia youtubera, akademia kucharza, laser tag, sala symulatorów, escaperoom, a także strefy usługowe. Obiekt ma bowiem przyciągać nie tylko sportowców, ale całe rodziny.

Nie zabraknie również części gastronomicznej, w której będzie można znaleźć zdrową żywność i dania z różnych stron świata.

(na podst. mat. pras.)

2 komentarze