Dziś zostanie wyemitowany premierowy odcinek polskiej edycji, znanego na całym świecie, sportowego show Ninja Warrior. Zebraliśmy najważniejsze fakty dotyczące tego programu.

W programie Ninja Warrior Polska wystąpi 204 uczestników.

Ninja Warrior Polska podzielone jest na 3 etapy: eliminacje, półfinały i finał.

W każdym z 6 etapów (odcinków) eliminacyjnych wystąpi po 34 uczestników, z których 10 najlepszych awansuje do półfinału. Z każdej takiej dziesiątki tylko 4 osoby przejdzie do finału.

Łącznie w finale walczyć będzie 24 zawodników.

W eliminacjach uczestnicy mają do pokonania 6 przeszkód. W półfinale 5 przeszkód. W finale natomiast czekać na nich będzie 17 przeszkód, a także wspinaczka po linie na wysokość 23 metrów.

W każdym odcinku do półfinału awansuje 10 uczestników, którzy najszybciej pokonają liczący 150 m tor przeszkód. Jeżeli nie wszystkim ta sztuka się uda, to awansują zawodnicy, którzy najdalej zaszli. To samo dotyczy półfinałów.

W odcinkach eliminacyjnych przeszkody będą lekko modyfikowane.

Przeszkody będą dostosowywane w zależności od płci uczestników.

Ostatnią przeszkodą będzie zdobycie legendarnej Góry Midoryama, czyli wspinaczka po linie na wysokość 23 metrów. Zawodnik ma na to 45 sekund.

Główna nagroda w programie Ninja Warrior Polska to 150 tys. zł. Wygra ją ten, kto zdobędzie Górę Midoryama.

Program Ninja Warrior Polska emitowany będzie co wtorek od godz. 20:10 do 22:10.

Polsat wyemituje 7 odcinków Ninja Warrior Polska.

Gospodarzami programu będą: Łukasz “Juras” Jurkowski, Aleksandra Szwed i Jerzy Milewski.

Premierowy odcinek polskiej edycji sportowego show Ninja Warrior Polska zostanie wyemitowany we wtorek 3 września o godz. 20:10 w telewizji Polsat.

Więcej ciekawostek o programie Ninja Warrior, a przede wszystkim informacje o Ninja Warrior Polska, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.