Zbliżają się święta, więc czas pomyśleć o prezentach. No właśnie, jaki prezent kupić dla biegacza? A dla biegacza przeszkodowego w szczególności. Przygotowaliśmy mini poradnik prezentowy.

W tym artykule znajdziesz kilka propozycji prezentów dla biegacza. Przygotowywaliśmy go z myślą o miłośnikach biegów przeszkodowych (OCR). W tych propozycjach nie znajdziecie butów, zegarków, ani też ciuchów. Uważamy, że to na tyle indywidualna sprawa, że trafić z prezentem w gust obdarowywanego jest bardzo trudno. Nawet jeżeli go się bardzo dobrze zna. Znajdziecie natomiast kilka innych uniwersalnych prezentów, z różnych półek cenowych, które nie tylko mogą się spodobać, ale również po świętach nie wylądują w pudle na zbędne rzeczy.

Latarka czołowa (czołówka)

Konieczna na takich biegach jak Runmageddon Nocny Rekrut, czy biegach górskich, ale też przyda się podczas wieczornych treningów lub po prostu w domu. Prezentu uniwersalny. Również dlatego, że taką czołówkę można kupić zarówno na 30 zł, jak i za 500 zł.

Chwyty w prezencie

Siła chwytu w biegach przeszkodowych to podstawa. Dlatego zestaw chwytów to naturalny prezent dla każdego OCR-owca. Wybór na rynku jest duży. Poniżej taki przykładowy zestaw 4 chwytów od OCR Workshop.

Wałek do rolowania

Wałki, rolki i różnego rodzaju piłeczki do automasażu to również przydatny gadżet dla każdego biegacza. Wybór na rynku jest duży. Można sięgnąć po Blacrolla (na zdjęciu) lub jakiś tańszy zamiennik.

Pistolet to masażu

Pistolet do masażu to takie urządzenie, które generuje kilkadziesiąt uderzeń na sekundę, masując tkanki miękkie, rozluźniając je i przyspieszając regenerację. Prezent zalecany szczególnie dla gadżeciarzy. Znajdziecie go w sklepach sportowych, ale też w każdym markecie ze sprzętem RTV i AGD.

Voucher na bieg lub do fizjo

Biegów nigdy za dużo. Dlatego voucher na bieg przeszkodowy to naturalny prezent. To może być też propozycja dla wszystkich, którzy o prezencie zapomnieli, bo można go zamówić w ostatniej chwili.

Inną podobną propozycją jest voucher (bon podarunkowy) do fizjoterapeuty, na masaż lub trening personalny.

 

Plecak biegowy

To już propozycja prezentu dla kogoś, kto biega nieco dłuższe dystanse lub lubi biegowe wycieczki w górach. Wybór plecaków jest naprawdę szeroki. W większości przypadków ich funkcjonalność jest podobna, stąd wybór prezentu ogranicza się tak naprawdę do budżetu. Na zdjęciu jeden z plecaków, który można nabyć w Decathlonie.

Słuchawki dla biegacza

Z pewnością większość biegaczy słuchawki posiada, ale i tak słuchawki są fajnym gadżetem. Polecamy bezpieczne słuchawki Philipsa A6606 z przewodzeniem kostnym, które pozwalają mieć pełną świadomość otoczenia podczas słuchania muzyki, a także są odporne na kurz i wodę (IP67).

Kamera sportowa GoPro Hero 10

Na sam koniec zostawiliśmy coś z naprawdę wysokiej półki. To kamera sportowa, żeby uwiecznić wszystkie chwile na trasie każdego biegu przeszkodowego.  Prezent drogi, ale wart swej ceny.  Kamera GoPro Hero 10 to numer jeden wśród kamer sportowych.

Fot. Pexels

Przeczytaj także: