Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Finał Ninja Warrior Polska podzielony jest na trzy etapy: pierwszy, drugi tor finałowy i Góra Midoriyama. Warunkiem przystąpienia do rywalizacji na drugim torze finałowym jest ukończenie pierwszego toru.

Drugi tor finałowy składa się z dwóch części. Pierwszą z nich tworzy 5 przeszkód, na pokonanie których zawodnik ma 1 minutę i 59 sekund (w 2020: 1 minuta i 40 sekund; w 2019: 1 minuta i 10 sekund). W stosunku do analogicznego toru z finału w 2020 roku, zmieniona została tylko jedna przeszkoda. “Spirala ninji 2” zastąpiła “Rozbujane kołki”.

Drugi tor finałowy (część I):

LOT TARZANA

 

MOTYLKI

 

RUCHOMY DRĄŻEK

 

SPIRALA NINJI 2

 

ŚCIANY HERKULESA

 


Finał Ninja Warrior Polska 3 – pierwszy tor finałowy


Ukończenie pierwszej części drugiego toru finałowego warunkuje przejście do jego drugiej części. Składa się ona 4 przeszkód i nie jest limitowana czasem. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, tu też wymieniona została jedna przeszkoda w stosunku do finału z 2020 roku. “Zaklinacz drążków” zastąpił ubiegłoroczne “Wiszące półki”.

Uczestnik pomiędzy pierwszą a drugą częścią drugiego toru finałowego, według zapowiedzi prowadzących to show, mógł mieć maksymalnie 1 minutę przerwy. W praktyce i zgodnie z regulaminem były to 3 minuty. Podobna sytuacja miała miejsce też w 2020 roku.

Przerwę nie dłuższą niż 30 sekund zawodnik mógł też sobie zrobić między przeszkodami “Wspinaczka” a “Zaklinacz drążków”. I tyle samo mógł on też wisieć na ostatnim drążku poziomym  na przeszkodzie “Zaklinacz drążków” (trzymając się rękoma lub nogami), przed bezpośrednim przejściem na “Ścianę wspinaczkową”.

Uczestnicy mogli ponadto używać magnezji (dostarczonej przez producentów) przed przeszkodą “Wspinaczka”. To jedyny taki przypadek w Ninja Warrior Polska, gdzie generalnie zabronione jest używanie wszystkiego wzmacniającego chwyt.

Drugi tor finałowy (część II):

WSPINACZKA

 

ZAKLINACZ DRĄŻKÓW

 

ŚCIANA WSPINACZKOWA

 

LATAJĄCY DRĄŻĘK

 

Pokonanie drugiej części drugiego toru finałowego jest przepustką do zmierzenia się z Górą Midoriyama, czyli wspinaczka po linie. W polskiej edycji Ninja Warrior Polska lina mierzy 23 metry, a zawodnik ma 45 sekund na jej pokonanie. Dotychczas jeszcze nikomu nie udało się dotrzeć do tego etapu.

Fot. screeny z mat. wideo

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Przeczytaj także:

Jedna odpowiedź

  1. Kacper

    Przeszkoda 1 części drugiego toru była nieco zmodyfikowana w stosunku do drugiej edycji, gdzie były 3 “motylki” a tu zmodyfikowano przeszkodę do dwóch. Brakuje również zdjęcia przeszkody “zaklinacz drążków” z drugiej części toru

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany