Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W 5. sezonie Ninja Warrior Polska tor eliminacyjnym przeszedł dużą metamorfozę. Zmieniły się nie tylko przeszkody, ale również reguły panujące na torze.

Każda nowa odsłona polskiej edycji programu Ninja Warrior przynosi zmiany toru eliminacyjnego. W dotychczasowych czterech sezonach zmieniały się przeszkody, przy takiej samej liczbie przeszkód. Tych zawsze było sześć. Z “Krzywą ścianą” na końcu toru.

Piąty sezon przynosi pod tym względem prawdziwą rewolucję. Uczestnik wciąż ma do pokonania sześć przeszkód,  ale w dwóch przypadkach może sobie wybrać, które przeszkody pokona. Dotyczy to trzeciej i piątej kolejnej przeszkody toru eliminacyjnego. Są to konstrukcje podwójne. Zawodnik dochodząc do nich wybiera, czy pokonuje przeszkodę na równowagę czy jednak sprawdzającą siłę?

Tor eliminacyjny w 1. odcinku Ninja Warrior Polska 5 (odcinek został wyemitowany 1 marca 2022):

1. LOT TARZANA NA TRAPEZIE

 

2. ZJAZD NA SŁUPIE

 

3. Do wyboru: RZUT PIERŚCIENIEM lub PRZEJŚCIE WĘŻA

 

4. KOŁYSZĄCE PIERŚCIENIE

 

5. Do wyboru: NUNCZAKO lub WIRUJĄCY WAŁ

 

6. KRZYWA ŚCIANA

 

Podobnie jak w poprzednim sezonie, również w tej odsłonie programu, dwóch najlepszych zawodników z toru eliminacyjnego zmierzy się ze sobą na Power Tower (zobacz: Power Tower w Ninja Warrior: historia, wymiary, zasady rywalizacji).

Fot. Polsat / Maciej Piórko


Jeżeli zainteresował Cię temat Ninja Warrior zapraszamy do lektury innych artykułów nt. programu, jakie ukazały się na eXtremalny.PL. Od 2019 roku opublikowaliśmy ich ponad 150. Tu znajdziesz zestawienie tych najpopularniejszych: TOP10 najchętniej czytanych artykułów o Ninja Warrior na eXtremalny.PL.


Przeczytaj także:

3 komentarze

  1. Kacper

    Wrzucicie też zdjęcia par przeszkód nr. 3 i 5 po 2 i 3 odcinku? Chodzi o te, które pojawią się w następnych odcinkach

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany