4 minuty i 55 sekund będą mieli finaliści 3. sezonu Ninja Warrior Polska na pokonanie pierwszego toru finałowego. To o 25 sekund więcej niż w 2. sezonie i o 55 sekund więcej niż podczas finału w 2019 roku.

Pierwszy tor finałowy składa się z 9 przeszkód. Limit czasu to 4 minuty i 55 sekund. To więcej niż w finałach w 2020 i 2019 roku.

Wszyscy finaliści, a jest ich 24, startują kolejno. W odwrotnej kolejności do zajętych miejsc w półfinale. To oznacza, że jako pierwszy na tor wybiegnie Maksym Riznyk, a ostatnim zawodnikiem będzie Mariusz Bulandra, który najszybciej poradził sobie z torem półfinałowym.

Do kolejnego etapu, gdzie zmierzą się z drugim torem finałowym, awansują tylko zawodnicy, którzy ukończą w całości pierwszy tor finałowy i zmieszczą się w limicie czasu. W 2020 roku takich zawodników było 8. W 2019 tylko 4.

Ukończenie drugiego toru finałowego będzie przepustką do zmierzenia się z Górą Midoriyama. Dotychczas pokonało ją tylko 9 osób na świecie.

PIERWSZY TOR FINAŁOWY

1. Pięć kroków

 

2. Wielkim wozem do spodka

 

3. Dziurawy most

 

4. Wiszące półki 2

 

5. Dzwonki na wietrze

 

6. Krzywa ściana (3 próby)

 

7. Wahadło

 

8. Podpora

 

9. Przeprawa przez komin

 

Finałowy odcinek 3. sezonu Ninja Warrior Polska telewizja Polsat pokaże we wtorek 13 kwietnia o godzinie 20:15.

Fot. screeny z mat. wideo

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Przeczytaj także: