Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W miejscowości Kalety koło Tarnowskich Gór działa dziecięca drużyna Spartan Team. Jej historię opowiedział na jej założyciel i trener – Karol Nowakowski.

“Wszystko zaczęło się od pojawienia Karola w Kaletach, który zaczął pracę w miejscowej siłowni. Tam zaczął poznawać ludzi i tworzyć nowe znajomości. Poznał między innymi Asię, która rzuciła tematem “jedźmy na Runmageddon!“. Karol robił akurat masę, ale przystał na pomysł. Szybko zebrał grupę chętnych i zaczął treningi. Początkowo były to wypady do lasu, przerzucanie drzewa i wspinanie się na co popadło. Tak zaliczyliśmy pierwsze Intro w Myślenicach… i było nam mało.

Trenowaliśmy wytrwale i zaliczyliśmy kolejne biegi. Powstało logo i nazwa drużyny SPARTAN TEAM Kalety. Kierunek drużyny jednak poszedł w inną stronę. Padł pomysł treningów dla dzieci, który wypalił w 200%. Dzieciaki przychodziły tak chętnie i licznie, że sala gimnastyczna pękała w szwach. Z tego powodu Karol usilnie namawiał szefa na zbudowanie toru w lesie za siłownią. Tak się też stało. Dzięki pomocy lokalnej firmy StollDrew, powstał pierwszy multirig i inne przeszkody. W między czasie Karol pokochał Asię, Asia Karola i wzięli ślub.

Drużyna funkcjonuje już od ponad 3 lat i może się pochwalić kilkoma osiągnięciami. W 2019 roku, kiedy nie było jeszcze pandemii, zorganizowaliśmy 4 części zawodów ninja dla dzieci. Jako pierwsi postawiliśmy na zasady ELITY. Na naszym torze w lesie odbył się Horror Masakrator, a później jedna z edycji Śląskiej Ligi OCR. Regularnie odbywały się też treningi przygotowujące do Runmageddonu.

Największy dotychczasowy sukces drużyny to na pewno ilość jej członków i te wszystkie uśmiechy dzieciaków na treningach. Oprócz tego w zeszłym roku zorganizowaliśmy wyjazd na Mistrzostwa Polski OCR do Rybnika. Z zawodów wróciliśmy ze złotem i brązem w jednej z kategorii. Julia i Iza nasze dwie mistrzynie.

Założenia na przyszłość? Więcej, więcej, więcej biegów! Na pewno kolejne Mistrzostwa Polski.

Od września trener Karol otworzył własne miejsce do trenowania. Mamy teraz większą salę, a na wiosnę planujemy nowy tor.

Trenujemy dwa razy w tygodniu. We wtorki: g. 16:00 – przedszkolaki, g. 17:00 – dzieci starsze, g. 18:00 – zaawansowani. W czwartki: g. 16:00 przedszkolaki, g. 17:00 – dzieci starsze. Zapraszam.”

Fot.: Spartan Team, Przemysław Szklarski

Artykuł powstał w ramach akcji: DZIECIAKI OCR. O samej inicjatywie dowiesz się z artykułu: Startuje akcja “DZIECIAKI OCR”. Pochwal się swoją drużyną! O innych dziecięcych drużynach OCR przeczytasz klikając w tag “DZIECIAKI OCR”.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany