W październiku odbędzie się już 7. edycja Przeszkodowego Biegu Hutnika. Jedynego biegu przeszkodowego utrzymanego w industrialnym klimacie. I jedynego biegu na który… dojedzie się metrem. Do końca sierpnia można zapisać się na ten bieg w niższej cenie.

W tym roku Przeszkodowy Bieg Hutnika wraca z 7. edycją. Odbędzie się ona w niedzielę  8 października 2023 roku. Tradycyjnie areną zmagań przeszkodowców będą tereny Huty ArcelorMittal w Warszawie. I to właśnie to sprawia, że trudno ten bieg pomylić z innym.

Trasa biegu rozplanowana jest na terenie działającej huty, czyli na terenie normalnie niedostępnym. Prowadzi ona przez hale, hałdy, tory, wagony kolejowe i inne elementy przemysłowej infrastruktury. Wrażenia z biegu dodatkowo wzmaga jeszcze zapach stali i żelaza. Co ciekawe, część trasy poprowadzona jest przez tereny zielone, gdzie można natknąć się na błoto, wilcze doły i bardziej klasyczne przeszkody, przez co chwilami można odnieść wrażenie, że to zupełnie innych bieg.

Regulaminowo trasa Przeszkodowego Biegu Hutnika to 12 km i około 30 przeszkód, ale raczej nie należy przyzwyczajać się do tych liczb. Organizatorzy w ostatnich latach serwowali biegaczom znacznie dłuższy dystans. Nie jest wykluczone, że w tym roku będzie podobnie. Dlatego już teraz lepiej oswoić się z myślą, że do pokonania będzie około 15 km.Główne informacje o Biegu Hutnika:

  • Data: 8 października 2023
  • Trasa: 12 km + 30 przeszkód
  • Start pierwszej fali: godz. 09:00
  • Miejsce: ArcelorMittal, ul. Kasprowicza 132, Warszawa
  • Biuro zawodów: 07.10 =>  godz. 16:00-20:00; 08.10 => od godz. 07:00
  • Limit uczestników: 360 osób

Do 31 sierpnia można nabyć pakiet startowy na Przeszkodowy Bieg Hutnika w niższej cenie. To tylko 159 zł. Od września cena pakietu wzrośnie do 179 zł, a od 1 października do 199 zł.

Obok biegu głównego zorganizowany zostanie dla dzieci Przeszkodowy Bieg Hutniczka. Wystartować w nim mogą dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Trasa biegu w zależności od wieku uczestników będzie mierzyć od 600 do 1600 metrów.

Więcej informacji o biegu można znaleźć na profilu FB Bieg Hutnika, a zapisać można się klikając tu.

Portal eXtremalny.PL jest patronem medialnym Przeszkodowego Biegu Hutnika.

Zobacz zdjęcia z poprzednich edycji Biegu Hutnika: